RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

CIA Direktöründen Trump’a Sert Tepki

CIA Direktöründen Trump’a Sert Tepki
10.01.2017 © RAST HABER

ABD’nin 45. Başkanı Donald Trump’ın ABD istihbaratı hakkında yaptığı yorumları eleştiren CIA Direktörü John Brennan, istihbarat raporlarının önemini anlamayan bir başkanın ülke güvenliğini tehlikeye atacağını söyledi.

Chicago Üniversitesi ve CNN tarafından düzenlenen programda, Rusya’nın ABD’deki başkanlık seçimlerine müdahale ettiğine dair raporlara tepki gösteren Trump hakkında değerlendirmelerde bulunan Brennan, seçilmiş başkanın ülke güvenliğini tehlikeye attığını savunarak, “Yeni hükümet ve başkanın, dünyanın tehlikeli bir yer olduğunun farkında olması gerekiyor. Ülkemizin istihbaratı, güvenlik çıkarlarımızı koruyup gözetmek için var” dedi.

‘SEÇİMLERDE NE OLUP BİTTİĞİNE DAİR ÇOK NETİZ’

Rusya’nın seçimlere müdahale ettiği yönündeki inancında ısrarcı olduğunu dile getiren Brennan, rapordakilere ek olarak herhangi bir ‘kanıt’ sunmasa da “Seçimlerde ne olup bittiğine dair çok netiz” ifadelerini kullandı. CIA Direktörü, “İstihbarat raporlarının önemini dikkate almayan bir hükümet ya da başkan ülke güvenliğini ciddi bir tehlikeye atar” diye konuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER