RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Çin Amerika’nın Denizaltısına El Koyarak İran’ı Örnek Alıyor

Çin Amerika’nın Denizaltısına El Koyarak İran’ı Örnek Alıyor
19.12.2016 © RAST HABER

RASTHABER- Amerikan Senato Meclisi Silahlı Güçler Komite Başkanı John Sidney McCain, Çinlilerin, Amerika’ya ait insansız denizaltıyı rehin almalarının nedeninin İranlıların Amerikalı deniz piyadelerini rehin almalarını örnek almaları olduğunu söyledi.

McCain, dün CNN’e verdiği demeçte, Çinlilerin, İranlıların Amerika’ya ait iki tekneyi durdurmaları ve Amerikan deniz piyadelerini  dize getirmelerini örnek alarak açık sularda Amerika’nın insansız denizaltını rehin aldıklarını ifade etti.

McCain, Trump’ın “Amerika’nın söz konusu denizaltıya ihtiyacı olmadığı ve Çinlilerde kalsın” yönündeki açıklamasına da tepki göstererek; “Trump’ın bu açıklamasının sebebini bilmiyorum ama bu tutum Çinlilerin bu girişimi karşısında iyi bir tutum değil” dedi.

McCain, Amerika Dışişleri Bakanı’nın Amerikalı deniz piyadelerini serbest bıraktığı için İran’a teşekkür etmesini de eleştirerek; “Gördüğünüz gibi Amerika’nın hiçbir gücü kalmadı ve herkes bizden yararlanmaya çalışıyor. Umarım bu durum en kısa zamanda değişir” dedi.

Amerikalı yetkili, Çinlilerin el koyduğu deniz altıda çok önemli bilgilerin olduğunu belirterek, Çinlilerin ellerindeki teknolojiyle bu bilgileri  ele geçirebileceğini söyledi. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER