RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsünden El Bab Açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsünden El Bab Açıklaması
08.02.2017 © RAST HABER

RASTHABER- Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, “Birliklerimiz El Bâb’ın merkezine girdi. Suriye Ordusu ile karşılaşmamak için Rusya ile görüşüyoruz” açıklaması yaptı.

Uzun süredir devam eden El Bab operasyonuna ilişkin açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım ise , “El Bab her taraftan kuşatılmış vaziyette, dış mahalleler kontrol alınmıştır” dedi.

Suriye ordusu, Bab’ın güneyindeki Tuman köyünü IŞİD’den kurtardı.

Tuman’ın kurtarılmasıyla birlikte, Suriye ordusunun El Bab’a ulaşmasına 4 km kaldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

 • MALCOLM-XX ;

  SPUTNİK:

  ”… Basında yer alan bilgilere göre, yarınki ziyaret kapsamında Pompeo, Türk yetkililerle PYD ve FETÖ başta olmak üzere gündem maddelerini istişare edecek.
  Bazı uzmanlar, CIA Başkanı Pompeo’nun Ankara’ya, Fethullah Gülen’in iadesi karşılığında El-Bab ve Rakka operasyonlarına PYD/YPG güçlerinin katılmasını önerebileceğini iddia ediyor.
  Peki bu durumda Ankara’nın tavrı ne olacak?
  Konuyla ilgili Sputnik’e konuşan Bilkent Üniversitesi’nden askeri uzman Güneydoğu Gazisi Koray Gürbüz şu değerlendirmelerde bulundu.

  ABD için Türkiye çok önemli bir konumda. Amerika Türkiye’yi kaybetmek istemiyor (AK PARTİ YÖNETİMİ’NE DARBE YAPAN ABD, CB. ERDOĞANI DEĞİL, DİKKAT BUYURURSANIZ ABD, TÜRKİYE’Yİ KAYBETMEK İSTEMİYOR DENİLİYOR !) ve de Türkiye’nin imkanlarından ve bulunduğu konumdan faydalanmak istiyor. Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye ile olan ilişkilerini hep bir çıkar doğrultusunda yürütmekte.
  Yarın CIA Başkanı Mike Pompeo Türkiye’ye gelecek ve emin olun çantasında PYD ve FETÖ ile ilgili olarak teklifler olacak. Türkiye, Fethullah Gülen’in iadesini isteyecek. Amerika Birleşik Devletleri ise, PYD’yi desteklediği için PYD konusu gündeme getirecek diye düşünüyorum. …”

  (İYİ DE AK PARTİ YÖNETİMİ, DARBECİ FETÖ TERÖRİSTİNİ TESLİM ALMAK İÇİN, TÜRKİYE’NİN ULUSAL ÇIKARLARINI VE AK PARTİ İLKELERİNİ FEDA MI EDECEK YANİ ‘PYD YA DA YPG TERÖRİSTİNE TERÖRİST DEME DÜRÜSTLÜĞÜNDEN YA DA İLKESİNDEN ONUR KIRICI BİR BİÇİMDE VAZ MI GEÇECEK YANİ ?!… BU İFADELERLE AK PARTİ YÖNETİMİ, BU ANLAMDA OLASI AL GÜLÜM/VER GÜLÜM ŞEKİLLİ BİR İLİŞKİYLE, BİR İLKESİZLİK YA DA TUTARSIZLIK MI SERGİLEYEBİLİR DENİLMEKTEDİR YANİ ?!…

  BEN DOĞRUSU BU OLASILIĞI DÜŞÜNMÜYOR VE KABUL ETMİYORUM !!!…

  09.02.2017 12:21 am
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER