RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Demirtaş: Türkiye’nin Musul’a Müdahalesi Olmalı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Türkiye’nin Musul’a müdahale etmesi gerektiğini öne sürdü.

Demirtaş: Türkiye’nin Musul’a Müdahalesi Olmalı
20.10.2016 © RAST HABER

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır il binasında yaptığı basın açıklamasında Musul operasyonuna dair konuşarak, “eğer Türkiye’nin Musul ile ilgili müdahalesi olacaksa ki, olmalı, o da Musul’da bir an önce huzurun sağlanması, Musul’a demografik müdahalenin önlenmesi” olmalı dedi.

Demirtaş, Musul’a Türkiye müdahalesinin gerekli olduğunu savunduğu açıklamasında “Musul’dan göç etmek zorunda kalmış, IŞİD saldırısı ya da Saddam döneminde Saddam’ın müdahalesiyle göç etmek zorunda kalan gerçek Musul halkının Musul’a dönmesini sağlamak olmalı. Türkiye’nin görevi, işi bu olmalı” şeklinde konuştu.

Demirtaş, AKP’nin başkanlık planı konusundaysa “biz hep şunu söyledik, modelin ismi önemli değil. Demokrasi olacak mı olmayacak mı? Fiili başkanlık dedikleri günden bu yana, yani beyefendinin cumhurbaşkanı seçildiği günden bu yana, bir diktatör ne yapıyorsa onu yapıyor. Eğer bunun adına başkanlık diyorlarsa, kusura bakmasınlar ismini başkanlık koydu diye biz değiştirecek değiliz ve her türlü dikta önergesine partimizi hayır oyu verecektir” dedi.

ajanslar

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER