RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Ders Zili Sınav Maratonuyla Çaldı

18 milyona yakın öğrenci ve 900 bin öğretmenin 21 Ocak’ta başlayan yarıyıl tatili sona erdi. İkinci dönem, 12 ve 8’inci sınıf öğrencileri için yoğun bir sınav maratonu kapsayacak

Ders Zili Sınav Maratonuyla Çaldı
06.02.2017 © RAST HABER

18 milyona yakın öğrenci ve 900 bin öğretmenin 21 Ocak’ta başlayan yarıyıl tatili sona erdi. Bugünkü ders başı ile birlikte start alan ikinci dönem, 12 ve 8’inci sınıf öğrencileri için yoğun bir sınav maratonu kapsayacak. Üniversite sınavının ilk aşaması Yükseköğrenime Geçiş Sınavı (YGS) 12 Mart’ta, 8’inci sınıf öğrencilerinin iyi bir liseye girebilmek için ter dökeceği 2’nci dönem TEOG sınavları ise 26-27 Nisan’da gerçekleşecek. Lisans Yerleştirme Sınavları ise 10-11-17-18 Haziran’da düzenlenecek. 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı 9 Haziran 2017’de sona erecek.

AÇIK UÇLU SINAV DÖNEMİ
İkinci yarıyılda öğrenciler Türk eğitim sisteminde uzun yıllardır üzerinde çalışılan açık uçlu sorularla da tanışacak. 12’nci sınıf öğrencilerine bu yıl üniversite sınavlarında ill kez açık uçlu sorular da sorulacak. Sorular yoruma açık olmayacak. Genel bilgi ölçen kısa cevaplı sorular çıkacak. Cevaplar T.C. kimlik numarasında olduğu gibi, belirlenen alandaki kutucuklara kodlanacak. Cevabı bir kelime veya sayıdan oluşacak yanıtlar, cevap anahtarına harf harf ya da rakam rakam kodlanacak. Toplam 15 açık soruda her bir açık uçlu sorunun yanıtının kodlanması için her satırda alfabedeki 29 harf ve 0’dan 9’a kadar rakamlar yer alacak.

OKUL SÜTÜNE DEVAM
İkinci dönemle Milli Eğitim, Gıda Tarım ve Hayvancılık ile Sağlık bakanlıklarının organizasyonunda 2012’den beri yürütülen Okul Sütü Programı da başlayacak. Program kapsamında, resmi-özel anaokulu, uygulama sınıfı, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine pazartesi, çarşamba ve cuma günleri UHT koşullarında paketlenmiş pastörize süt dağıtılacak.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER