RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Dilipak: Erdoğan Başkan Seçilirse Halife Olacak

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, Toronto’da önemli açıklamalarda bulundu. Dilipak, “Hilafet şu anda TBMM’ye intikal etmiştir. Bu anlamda hükümet tarafından gereği yerine getirilmektedir. Tayyip Erdoğan başkanlık sistemine geçerse, kendisi bu anlamda bütün İslam beldelerinde, hilafete bağlı bölgelerde, muhtemelen kendisine müşavirler tayin edecek ve İslam Birliği’nin Beştepe’de temsilciliklerini açacak” dedi.

Dilipak: Erdoğan Başkan Seçilirse Halife Olacak
10.01.2017 © RAST HABER

Abdurrahman Dilipak, Toronto’da önemli açıklamalarda bulundu. Dilipak, “Hilafet şu anda TBMM’ye intikal etmiştir. Bu anlamda hükümet tarafından gereği yerine getirilmektedir. Tayyip Erdoğan başkanlık sistemine geçerse, kendisi bu anlamda bütün İslam beldelerinde, hilafete bağlı bölgelerde, muhtemelen kendisine müşavirler tayin edecek ve İslam Birliği’nin Beştepe’de temsilciliklerini açacak” dedi.

TurkNews.ca sitesinde yer alan habere göre; AK Parti Toronto Seçim Koordinasyon Merkezi’nin davetlisi olarak bir süredir Toronto’da bulunan Abdurrahman Dilipak, Anadolu İslam Merkezi’nde son gün verdiği konferansta gündeme ilişkin konularda açıklamalarda bulundu. Dinleyicilerine, İslam’ı ve güzelliklerini Kanadalılara anlatmaları tavsiyesinde bulunan Dilipak, ‘’İşiniz Tayyip Erdoğan’a oy vermekle bitiyor sanmayın. Sadece kendiniz için değil, çocuklarınız için de çalışmalısınız” dedi.

“EKONOMİ SAĞLAM”

Geçmişte Anayasa kitapçığı fırlatıldığında yaşananları hatırlatan Abdurrahman Dilipak, ‘’o zamanlar 500 milyon dolarla borsanın altını üstüne getirenler, bugün 5 milyar dolarla bile istediklerini yapamıyorlar. Merkez Bankası’nın 100 milyar doların üzerinde blokajı var. Daha önce tankların tamiri için İsrail’e ödenen paralarla, bugün Altay tanklarını üretiyoruz. Türkiye kendi güdümlü füzesini, uçak gemisini, Atak helikopterini üretir hale geldi. Türkiye artık bir gecede bütçesini kaybeden ve Batı’nın ucuz pazarı olan bir ülke değil” diye konuştu.

“HİLAFET KALDIRILMADI”

Hilafetin kaldırılmadığını ancak fonksiyonlarının sınırlandırıldığını anlatan Dilipak, şöyle konuştu:

“KAÇAK SARAY DİYE YAYGARA KIPARMALARININ SEBEBİ O”

‘’Yasada ‘Cumhuriyetin şahs-ı manevisinde mündemiçtir’ denildi. Yani fonksiyonları sınırlandırıldı. Bugünki dini vakıflar ve Diyanet İşleri Başkanlığı bir kısım hizmetleri tenfiz etmekle görevlendirildi. Yasaya göre hilafet kaldırılmadı. Hilafet şu anda TBMM’ye intikal etmiştir. Bu anlamda hükümet tarafından gereği yerine getirilmektedir. Tayyip Erdoğan başkanlık sistemine geçerse, kendisi bu anlamda bütün İslam beldelerinde, hilafete bağlı bölgelerde, muhtemelen kendisine müşavirler tayin edecek ve İslam Birliği’nin Beştepe’de temsilciliklerini açacak. Zaten birilerinin Tayyip Erdoğan’a düşmanlıklarının ve kaçak saray diye yaygara koparmalarının sebebi de o. Dünyanın neresinde Osmanlı Milletler Topluluğu çerçevesinde Müslüman bir topluluk varsa, onların temsilcilerini Beştepe’de toplayacak. Çünkü yasa, devlet başkanına onların hak ve hukuklarını koruma görevi veriyor.”

“PARALEL DEVLET YAPILANMASI 300 YILLIK BİR OLUŞUMUN PARÇASI”

“Paralel Devlet Yapılanması” (PDY)’nın geçmişine ilişkin açıklamalarda da bulunan Dilipak, ‘Paralel Yapı’nın 300 yıllık bir oluşumun parçası olduğunu söyledi. Dilipak, ‘’yüz milyarlarca dolar para, binlerce insan harcanan bir oluşumu, öyle 9-10 yılda sistemden silip atmak mümkün değildir’ dedi. 2023 yılında bir dizi uluslararası anlaşmanın süresinin sona ereceğini hatırlatan Abdurrahman Dilipak, ‘’Paralel Devlet Yapılanması (PDY)’nın da içinde bulunduğu bu dış güç yapılanması, Tayyip Erdoğan’ın feraseti sayesinde amaçlarına ulaşamadı. Kopan fırtınanın sebebi de budur” diye konuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 9 Yorum )

 • MALCOLM-XX ;

  Dilipak: Erdoğan Başkan Seçilirse Halife Olacak
  Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, Toronto’da önemli açıklamalarda bulundu. Dilipak, “Hilafet şu anda TBMM’ye intikal etmiştir. Bu anlamda hükümet tarafından gereği yerine getirilmektedir. Tayyip Erdoğan başkanlık sistemine geçerse, kendisi bu anlamda bütün İslam beldelerinde, hilafete bağlı bölgelerde, muhtemelen kendisine müşavirler tayin edecek ve İslam Birliği’nin Beştepe’de temsilciliklerini açacak” dedi.

  ————

  HESAP BÜYÜK YERLERDEN SANIYORUM ÇÜNKÜ SN. DİLİPAK, SN. CUMHURBAŞKANININ BÜYÜK YIKIMINI İSTER VE HEDEFLER DURUMDA !!!…

  OLASI OLMAYAN UÇUK VE ZARAR GETİRECEK, SN. ERDOĞAN’IN KSİN BİR YIKIMINI, SONUNU GETİRECEK VE TÜRK MİLLETİNİ BÜYÜK İNFİAL VE YOĞUNLUKLU TEPKİ DURUMUNA GETİRECEK OLAN ÇOK TEHLİKELİ OLAN BU DURUMDA BİR GAZ POMPALIYOR SN. DİLİPAK AMA VELEVKİ HALİFE OLDU SN. CUMHURBAŞKANI, İYİ DE HANGİ PARÇA BÖLÜK VE DERBEDER DURUMDAKİ İSLAM DÜNYASINA HALİFELİK YAPACAK SN. CUMHURBAŞKANI PEKİ ?! HANİ SORARLAR ADAMA, ‘YAHU SENİN KAFAN BU KONUDA İYİ Mİ ?’ DİYE !!!…

  ‘BU DAHİYANE AKLI SİZE KİM VERDİ’ DİYE ?!… VALLAHİ MERAK ETTİM DOĞRUSU !!!…

  10.01.2017 11:03 am
 • MALCOLM-XX ;

  DİLİPAK :

  “EKONOMİ SAĞLAM” (İnanalım mı ?!)

  “KAÇAK SARAY DİYE YAYGARA KOPARMALARININ SEBEBİ O”

  (Nasıl da gaz veriyor sağ olasıca ! Yahu burada SN. Cumhurbaşkanının düşmanı yok, merak buyurma !

  Birilerine kötülük etmenin envai yöntemi mevcuttur ama en akıllıca olanı da, ‘Kendisine kötülük yapılacak olanlardan yana gözüküp, bir anlamda da onun akıl düzeyiyle alay edip, gaz vermek, olmayacak dualarla , olmayacak, tehlikeli hedeflere yöneltip, kurnazca seyretmektir ki, en akıllıca, kurnazca olup, başarılı kabul edileni de budur şüphesiz !!!…

  10.01.2017 11:13 am
 • MALCOLM-XX ;

  “PARALEL DEVLET YAPILANMASI 300 YILLIK BİR OLUŞUMUN PARÇASI”

  (Arkasında ABD, AB VE SİYONİST derin güçlerin olduğu bir paralel ihanet örgütü olduğunu vurgulamamış sn. Dilipak !!!…

  CİA’nın FETÖ’cü Türkiye yapılanması esas anlamıyla Cumhuriyet hükumetleri döneminde yani ABD’nin kirli adımlarını Türkiye’ye atma miladı olan Marshall yardımı sonrasında, yerli işbirlikçiler vasıtasıyla vizyona sokulmuş ve ülkeleri çok sağlam, kalıcı ve bir tarafa asla kıpırdanamayacak şekilde, bir yöntemle ele geçirmeyi hedefleyen bir örgütenme uygulaması olarak düşünülmüştü FETÖ şüphesiz !!!…

  Fiili FETÖ örgüt geçmişini 300 yıl geriden başlatma gayreti, bu örgütün CİA, ABD bağlantılarını karartma, gözden kaçırma niyetli olarak yapıldığını anlamış olmak , herhalde bizlerin saflığı kabul edilecektir şüphesiz !!!…

  10.01.2017 11:55 am
 • Abdulkaim ;

  Syn MALCOLM XX!Dilipak’ın Hilafet’le ilgili plan,hedef yada beklenti diyelim açıklması niçin garibinize gitti anlamadım?

  Birde “burada Syn.cumhurbaşkanının düşmanı yok” ifadesiyle ne mesaj vermeye çalışıyorsunuz?Evet şahsen ben siyasi yönetimleri “düşman” zemininde konuşmayı seçen biri değilim.Ama eleştirel akıl ile olayları değerlendirmek gibi bir ilkeyi de benimsiyorum.

  Bence Dilipak çok ciddi bir konuyu deşifre etmiş oluyor.Sanki büyük akıl tarafından bu konu konuşulup bir planlama yapılmış gibi izlenim vermektedir.Dilipak sıradan biri değil ki konuştuklarını görmezlikten gelelim.

  İktidarın izlediği iç dış politik tutumlarına baktığımız da aslında Dilipak’ın açıkladığı ile paralelik arz eden emarelere rastlamak mümkün.

  Osmanlı mirası bölgelere yönelik önce barışçı politikayla girildi sonra “Arap Baharı” ile hılafet tabanına uygun “mezhepçi” politikalar benimsendi.Ve “şii hilali” dedikleri ülkeleri,milliyetçi ve mezhepçi fanatik dinci örgütlerle zayıflatma,İran etkisinden uzaklaştırma ve bölme planları yapıldı.

  “Şii Hilali” dedikleri coğrafyalarda şiddet yanlısı politika izlemekten “ateşkes ve siyasi çözüm yanlısı” politik tutuma yaklaşmış olabilirler.Fakat bu,temelden bu ülkelerden ellerini çektikleri anlamınada gelmez.

  Bu noktada bence küresel güçlerin (Amarika) tercihlerinin de ,devrimci direniş eksenini engellemek için pratik yöntem olarak Türkiyede osmanlı mirası oan hılafet müessesini tekrar hayata geçirmek yönünde olduğudur.Dilipak bu sözleri karnından konuşmuyor bence.Kamuoyunun tartışması hazırlanması için böyle yöntemler uygulanır.

  Esas olan bu hamleye karşı bizlerin nasıl bir tutum içinde olması gerektiğidir.Bizler onların siyasi geleceklerini yönlendiremeyiz.İsterlerse hılafeti seçerler isterlerse başka yöntemi onu bilemeyiz,kontrol de edemeyiz.

  Sayın Malcolm xx!siz bu durum karşısında ne yapmamız hakkında nasıl bir öneride bulunuyorsunuz?Nasıl bir gelecek planlamalyız?

  10.01.2017 12:49 pm
 • aziz ;

  Birisi bunun kulagina kar suyu kacirik.Düne kadar layik devlete ve cumhuriyet türkiyesine küfredenler ve hilafet kaldirildi diye meydanlari inletenlerin hali ortada.Ekonomidende bi haber.

  10.01.2017 6:09 pm
 • MALCOLM-XX ;

  Sevgili okur dostlarım, ‘halife’ (temsilci) kavramı, İslami literatürdeki değeri ve manevi yeri, oldukça önemli olan bir kavramdır ve bu anlamda tüm insanlar da, yüce Allah’ın, kendilerini temsil yeteneği ve yetkileriyle donatmış olduğunu belirttiği potansiyel halifeleridirler şüphesiz . O zaman ‘potansiyel halife’ ile ‘gerçek halife’ kavramı arasındaki farkı vurgulamamız gerekirse o fark, ‘dünyevi sınav sonrasında elde edilmiş olan bu başarının tescillenmiş halidir ki, Adem’in, Allah’ın yeryüzündeki gerçek halifesi olabilmesinin hikmetli anlam karşılığı da bu değil midir zaten. Tüm dünya insanları, Allah’ın yeryüzündeki eşrefi mahlukatları yani en şerefli varlıkları olmalarının hikmet ifade eden derin anlam karşılığı ise, onların tamamen potansiyel halifeler olarak yaratılmaları yüce gayesinden dolayıdır tabii ki. Ama buna rağmen, yeryüzündeki bir çok insan, dünyevi yaşam pratiğinden , sınavından başarıyla geçip, Allah huzurunda bu başarılı durumları tescillenmiş, gerçek şerefli halifeleri olmaları yanında, insan kardeşleri olarak, ısrarlı yanlış seçimlerinin kötü sonuçlarının zavallıları oldukları için durumlarına üzüldüğümüz bir çok insan da maalesef Allah’ın evrensel doğrularını ve bunların olumlu sonuçlarını yani Allah karşısındaki kendi mevcut kutsal konumlarını reddedip, bu kutlu varlıklarını ne yazık ki yeryüzü kötülüklerinin sembolü olan Şeytan’ın emrine vererek, onun yeryüzündeki avukatlığını, militanlığını yaparak ve tabii ki bunun acılı, ıstıraplı sonuçlarına da ister istemez katlanmak zorunda kalarak sonuçta Şeytan’ın halifeliğini tercih ederek ateşe ve yokluğa yürümektedirler ? Sonuçta her insan, yapmış olduğu seçimlerin toplamından ibaret olan bir varlıktır ve bu anlamda mutluluk da mutsuzluk da insana özgü olup, kabullenilmesi gereken zorunlu bir kavram olarak insanoğlunun önünde durmaktadır elbetteki.
  Yönetimsel anlamda halifelik konusunda ise yüce Kuran, ‘demokratik şura’ ve tamamen özgür iradeye ve gönüllülük esasına dayalı ‘ biat ‘ kavramını gündeme getirmiştir ! Hiç şüphesiz siyasi halife kavramı, ‘tevhidi İslam dinine ait bir kavram olması itibarıyla, bu anlamlı olan mevcut hüküm, değer ve geçerliliğini de maalesef günümüzde yitirmiş bir kavramdır artık halifelik ; çünkü günümüzde tevhidi anlamda yek vücut bir İslam ya da Müslümanlar toplumu denen bir ümmet yoktur ortada pratik anlamda . Yani ortalık yerde tümleşik kabul görmüş ve bütünlük arzeden yekpare saf bir (Tefrikalarla kirletilmemiş) din ve onun mensuplarının varlığından ziyade, İslami tevhit kavramını (pratiğini) şiddetle reddeden mezhepler ve onların ateşli, fanatik bağlılarının varlığından ve onların nefretlik dehşetli katliamcı kavgalarından, ‘’Allahu ekber ‘’ denilerek vahşice yapmış oldukları kafa kesip, ciğer yemelerinden bahsedilmektedir artık günümüzde bulunmayan o İslam toplumlarından maalesef !!!…
  Ortada İslam yok, tevhit yok ; ne hilafeti, neyin hilafetidir bu ?! İslam ve tevhidin olmadığı yerde hilafet de olmaz, olursa ? Olursa bu dinin değil, bir mezhebin (hizbin) halifesi olur ki, bu hükümsüzdür; çünkü dine, İslam’a ait olmayan bir kavram konumundadır !!!…
  Gerçek Muhammedi İslam’da tevhidin bozulup, mezheplerin (tefrikanın) zuhuruyla birlikte, tüm Müslümanları temsilen halifelik hükümsüzleşmiştir ve Kurani bir kavram olarak ‘İmamet kavramı’ vücut bulmuştur, gerçek samimi Muhammedi Müslümanları temsil anlamında tabii ki . Şeytan’ın halifeleri olan tefrikacı mezhepçilerin ise zaten İslam’la, tevhitle alakaları kalmamıştır maalesef !!!… Neyin hilafeti o zaman ?!… Halifelik, kesinlikle tevhit kavramının vücut bulması sonrasında oluşacak olan bir kavramdır, öncesinde olan bir kavram asla değildir !!!…
  Selam ve esenlik dileklerimle.

  10.01.2017 10:04 pm
 • admin2
  Abdullah Mardinli ;

  Halifelik konusunun gündeme getirilmesi yeni bir hussu değil merhum Erbakan da kendisini halife olarak görüyordu. O da halifelik kaldırılmamış TBMM’ine bırakılmıştır, diyordu. Meclisi ele geçirirsek halifeliği de yeniden ihya ederiz diyordu. Ve bugün meclisin çoğunluğu merhum Erbakanın öğrencileri tarafından ele geçirilmiştir. Yani halifelik AKP’e geçmiştir.
  Erdoğan, geçmiş halifelerden daha eksik değil ki daha fazladır. Osmanlı, Emevi ve Abbasi halifeleri sanki Erdoğan’dan daha liyakatli ve alim miydiler. Hepsi ya kılıç zoruyla iktidarı ele geçirmiş veya babadan miras almışlardır. Halbuki Erdoğan halkın seçimiyle halife olmuş olacak, yani eskilere göre daha iyi durumda sayılır. Halifelik denilen kurum başından beri temelden yasallığı yoktur.

  10.01.2017 10:24 pm
 • MALCOLM-XX ;

  Abdullah Mardinli ;
  Halifelik konusunun gündeme getirilmesi yeni bir hussu değil merhum Erbakan da kendisini halife olarak görüyordu. O da halifelik kaldırılmamış TBMM’ine bırakılmıştır, diyordu. Meclisi ele geçirirsek (ELE GEÇİRİLSE BİLE ANCAK O ELE GEÇİRİLEN YERLERİN REİSİ YA DA YÖNETİCİSİ OLUNUR YALNIZCA, TÜM DÜNYA MÜSLÜMANLARININ TEMSİLCİSİ ANLAMINDAKİ HALİFE OLUNMUŞ OLUNMAZ; ÇÜNKÜ BU, İSLAM’A AİT BİR KAVRAM OLMAZ, ÖNCELİKLE BUNU KAVRAMAK GEREKİR !) halifeliği de yeniden ihya ederiz diyordu. Ve bugün meclisin çoğunluğu merhum Erbakanın öğrencileri tarafından ele geçirilmiştir. Yani halifelik AKP’e geçmiştir (BAĞIŞLAYINIZ LÜTFEN, ‘ÇOK ÇOCUKÇA !’ ) .
  Erdoğan, geçmiş halifelerden daha eksik (YA DA FAZLALIĞI, YÖNETİCİLİĞİ TARTIŞILABİLİR, O -HALİFELİK-AYRI BİR KONUDUR !) değil ki daha fazladır. Osmanlı, Emevi ve Abbasi halifeleri (ÖYLE BİR HALİFE ZATEN YOK ! SADECE BU İSİMLİ HANEDANLIKLARIN VARLIĞINDAN SÖZ EDİLEBİLİR YALNIZCA !) sanki Erdoğan’dan daha liyakatli ve alim miydiler (BİLGİLİ OLMAYLA, ALİM OLMAYI KARIŞTIRMAYALIM LÜTFEN !) . Hepsi ya kılıç zoruyla iktidarı ele geçirmiş (KILIÇ ZORUYLA OLAN ŞEY, ZATEN İSLAMİ OLMAYIP, MANEN VE İLMEN HALİFE DEĞİLDİR ! KILIÇ ÇEKİLEREK, İSLAM’IN ‘ÖZGÜR BİAT’ KAVRAMININ YERLERDE ÇİĞNENEREK KİMLERİN HALİFE OLARAK DAYATILDIĞI AHLAKSIZLIKLARI VE AYIPLI DURUMLARI İSE ZATEN TARİH SAYFALARINDA HALA YERLERİNİ KORUYOR DURUMDADIR !) veya babadan miras (BABADAN ALINABİLECEK OLAN İSE YALNIZCA MİRAS YA DA HANEDANLIKLAR OLABİLİR !) almışlardır. Halbuki Erdoğan halkın seçimiyle halife olmuş olacak (OL-MAAZZZ.. ! YALNIZCA SENİ GÖNLÜNÜN REİSİ OLUR !), yani eskilere göre daha iyi durumda sayılır. Halifelik denilen kurum başından beri temelden yasallığı yoktur (SİZCE YASALLIĞI OLMAYAN ŞEYİ KONUŞMAK NE ANLAM İFADE EDER ?!) .

  SELAM, SEVGİ, BARIŞ VE KARDEŞLİK DİLEKLERİMLE…

  11.01.2017 5:35 am
 • MALCOLM-XX ;

  Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, Toronto’da önemli açıklamalarda bulundu.

  ————–

  BU AÇIKLAMAYI YAPMAK İÇİN TORONTO’LARA BİLMİYORUM GEREK VAR MIYDI ?!…

  ÇOK MANİDAR !!!…

  11.01.2017 5:42 am
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER