RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Bağdat ve Irak’ın güneyinde Necef kentinde binlerce Iraklı bugün dünya Kudüs günü yürüyüşlerine katılarak, kutsal Kudüs topraklarının işgalden kurtuluşu için slogan attılar.

Suriye-Irak-İran’dan 2015 yılı Kudüs Günü manzaraları…

>>VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ<<

Filistin bayraklarını, İslam cumhuriyeti nizamı kurucusu İmam Humeyni –ra-, İslam inkılabı rehberi Ayetullah Hamenei ve ıraklı Şii taklit mercii Ayetullah Sistani’nin posterlerini taşıyan Iraklı oruçlu Müslümanlar ve İslami direniş grupları, Siyonist rejim cinayetlerine karşı uluslararası toplumun sessizliğini kınadılar.
*******
Bu arada Suriye’nin başkenti Şam halkı da dünya Kudüs gününde Filistin halkı ile dayanışma içinde olduklarını belirterek, Siyonist işgalcilere karşı direnişe desteğin gereğine vurgu yaparak, Müslümanların Kudüs’ü, Siyonist rejimin işgalinden kurtaracağını belirttiler.

Suriye’deki 2015 Dünya Kudüs Günü Yürüyüşleri’nden…

>>VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ<<

Törene katılan Filistin özgürlüğü için halk cephesi genel sekreteri Ahmet Cibril de kimsenin Filistin topraklarını gözden çıkaramayacağını belirtti.

Irak Hizbullahı’nın Beyci’de yaptığı 2015 Kudüs Günü yürüyüşü…

>>VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ<<

Beyrut’ta Burç el-beracene ve Sur kentinde el-Burc eş-Şimali kamplarında yaşayan Filistinliler de dünya Kudüs günü yürüyüşlerine katılarak, Filistinli mültecilerin geri dönüş hakkı ve Filistin topraklarının tümünün işgalden kurtulmasına vurgu yaptılar.

Binlerce Bahreynli de bugün Kadir gecesi törenleri ve sabah namazı ardından ülkenin çeşitli bölgelerinde düzenledikleri yürüyüşte, dünya Kudüs günün kutlayarak, Mescit-ul Aksa’nın özgürlüğü zaruretine vurgu yaptılar. Bahreynli göstericiler dünya Kudüs gününü, mustazafların müstekbirlerle karşı karşıya geldiği gün olduğunu belirttiler.
Al-ı Halife rejimi askerleri, el-Nevidrat, Kerbabad ve ed-Dir bölgelerinde göstericilere saldırarak, onların tartaklayarak 6’sını yaraladı.
******
Bu arada Azerbaycan cumhuriyetinde düzenlenen dünya Kudüs günü polisin müdahalesi ile şiddete dönüştü. Siyonist rejimin Bakü büyükelçiliği önünde düzenlenen gösteride halk Siyonist rejim karşıtı sloganlar atarak, Filistinliler ve dünyadaki tüm Müslümanlara saldırıları kınadılar. Azerbycan cumhuriyeti halkı ayrıca Siyonist işgalinde olan Filistin topraklarının da işgalden kurtulmasının altını çizdiler.

Dünyadan 2015 Kudüs Günü Yürüyüşleri…

>>VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ<<

Malezya’da da çeşitli kentlerde halk Ramazan ayının son Cuma gününde Siyonist rejimin Filistin halkına karşı işlediği cinayetleri kınadılar. Dünya Kudüs gününde Malezya’da, çeşitli etnikler bu arada Malaya, Hint, Çin ve diğer Müslüman gruplar, çeşitli siyasi parti temsilcileri, ve STK’ları katıldı.

ajanslar

10405288_736276809833711_5639558290648830888_n

11 Temmuz 2015 - 12:05 'de eklendi ve 1207 kez izlendi.

Dünya’nın çeşitli ülkelerinde Kudüs günü kutlandı/FOTO-VİDEO

Bağdat ve Irak’ın güneyinde Necef kentinde binlerce Iraklı bugün dünya Kudüs günü yürüyüşlerine katılarak, kutsal Kudüs topraklarının işgalden kurtuluşu için slogan attılar. Suriye-Irak-İran’dan 2015 yılı Kudüs Günü manzaraları… >>VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ<< Filistin bayraklarını, İslam cumhuriyeti nizamı kurucusu İmam Humeyni –ra-, İslam inkılabı rehberi Ayetullah Hamenei ve ıraklı Şii taklit mercii Ayetullah Sistani’nin posterlerini taşıyan Iraklı […]

Etiketler :
Hz Fatıma (s.a)’nın Doğum Günü Nürnberg’de Kutlandı/FOTO Hz Fatıma (s.a)’nın Doğum Günü Nürnberg’de Kutlandı/FOTO
El Bab Havadan Görüntülendi El Bab Havadan Görüntülendi
“4. Hz. Fatıma (a.s) Viladet ve Dünya Müslüman Kadınlar Günü Konferansı” “4. Hz. Fatıma (a.s) Viladet ve Dünya Müslüman Kadınlar Günü Konferansı”
Iraklı Alimler Cephede IŞİD’e Karşı/FOTO Iraklı Alimler Cephede IŞİD’e Karşı/FOTO
AK Parti ve MHP Seçmeninin Kaçta Kaçı Hayır Diyor? AK Parti ve MHP Seçmeninin Kaçta Kaçı Hayır Diyor?
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ