RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

El Bab Dört Bir Yandan Kuşatılmış Vaziyette

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahreyn ziyareti öncesi açıklamalarda bulunuyor. Erdoğan “Fırat Kalkanı” operasyonu hakkında “El Bab 4 dört bir yandan kuşatıldı. En önemli nokta bir kaç gün önce alındı. Hakim noktayı bizler ele geçirdikten sonra süreç lehte gelişmeye başladı. DEAŞ güçleri terketme aşamasında. Bundan sonrası an meselesi. Planlar yürüyor” dedi.

El Bab Dört Bir Yandan Kuşatılmış Vaziyette
12.02.2017 © RAST HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının satırbaşları şöyle: 

“İki ülke arasında devlet başkanları düzeyinde 7 aradan sonra düzenlenen bu ziyaretle yeni bir dinamizm kazandı. Bu ilişkileri daha da ilerletmek istiyoruz. Altyapı, üst yapı, savunma sanayine yönelik birçok konu ele alınacak. Ticaret hacmimizi daha yukarıya taşımayı istiyoruz. Ülke olarak son 14 yılda el ettiğimiz imkan ve kabiliyetleri paylaşacağız. Türkiye ile Körfez İşbirliği arasında yüksek düzeyli diyalog bulunuyor. Ekim ayında Riyad’da gerçekleştirilen dışişleri bakanları toplantısı kritik bir adım oldu. Dışişleri bakanları toplantısı Bahreyn dönem başkanlığında ülkemizde gerçekleşecektir. Bahreyn ziyaretimiz konsey ile işbirliğimizin güçlendirilmesi bakımından önemli olacaktır. 

Bahreyn’in ardından Suudi Arabistan’a geçeceğiz. Çok yakın ve samimi bir işbirliği tesis ettik. Birçok alanlarda münasebetleri derinleştirirken başta Suriye olmak üzere eşgüdüme sahip olduk. Kral Salman’ın ziyareti kırılma noktası oldu. Kurulan konsey ilişkilerimizi yeni bir boyuta taşımıştır. 

DEAŞ’IN TERK ETMESİ AN MESELESİ

Şu anda El Bab gerek bizim tarafımızdan, gerekse ÖSO tarafından dört bir yandan kuşatılmış vaziyette. Güçlerimiz ÖSO ile birlikte merkeze inmiş vaziyette. Şu anda merkeze girilmiş vaziyette. Artık DEAŞ güçleri tamamıyla El Bab’ı terk etme sürecine girdi. Bundan sonrası an meselesidir. Planlanan uygulama da yürütülmektedir.

BAHÇELİ’NİN RUSYA AÇIKLAMALARI

Bu konuyla ilgili açıklamaları yaptık. Bu açıklamalar noktasında benim yapmış olduğum açıklama, gerek silahlı kuvvetlerimizin gerekse istihbarat teşkilatımızın bana verdiği bilgiler çerçevesindedir. Açıklamalar karşılıklı yapılmıştır. Bu işin gerçek boyutdur. Bunun dışındaki açıklamalar itibar edilecek açıklamalar değildir. Bu süreç içerisinde bizlerin işleri çok daha hassas, çok daha dikkatli bir şekilde götürme gayretlerimiz var. Zira CIA başkanının gelişiyle, Trump ile yaptığımız görüşme ve Sayın Putin ile yaptığımız görüşme, genelkurmay başkanlarımızın yaptığı görüşme bu hassasiyetin nereye vardığı konusunda çok önemli. Bizim buradaki hedefimiz terörden arındırılmış bir bölge için çalışma yapıyoruz. Bu çalışmanın en doğusunda Cerablus vardır, en batı ayağında El Rai vardır. Güneye doğru ilk etapta Dabık, sonra El Bab hallolmak üzere. Sonra Münbiç ve Rakka olayı var. Bu konuyla ilgili olarak ABD yönetimi, CIA ile düşüncelerimizi paylaştık. Hedef, burada 4-5 bin kilometrekarelik güvenli bölgedir. Hem Suriye’den göçü önlemek, hem de bizim kamplarımızdaki insanları kendi topraklarına döndürmek. Bizim onlara yeni şehir kurma gayretimiz var. Sayın Trump ile, koalisyon güçleriyle paylaştım. İkincisi olarak uçuşa yasak bölge konusu. En önemlisi eğit-donattır. Bunu bizler yürütüyoruz. ÖSO bu eğit-donat kapsamında yetiştirilmiş bir ordudur. Şu ana kadar çok faydalı olmuşlar, çok da şehit vermişlerdir. 

REFERANDUM ANKETLERİ

Şu anda sağlıklı bir anket döneminde değiliz. Anketler gelmiyor desek yalan olur. Asıl anketlerin bize akışı araziye çıkışla birlikte yoğunlaşacaktır. Ben halkımızın henüz cumhurbaşkanlığı sistemini anlama konumuna geldiğine ihtimal vermiyorum. Bunu iyice anlatmamız lazım. Bu konuda halkımızın hassasiyetine inanıyorum. Şu anda araziye inilmemesine rağmen halkın birçoğu da kapmış, tabiki evet diyor. Sıkıntıları halkımız da hakikaten neler olduğunu, işin ucunun nereye vardığını iyi biliyor. Bir tarafta bölücü terör örgütü var, bölücü terör örgütüyle hareket eden var. Bölücü terör örgütü hayır diyor. Şu anda Kandil’de olanlarla hareket edenler, onların uzantılarıyla hareket edenler hayır diyor. Benim milletim o Kandil’dekilerle birlikte 248 şehidimi, 2 bin 193 gazimi; öldürenler yaralayanlar var, onlarla birlikte hareket etmeyecektir. 16 Nisan’da evet diyerek gereken cevabı verecektir. 16 Nisan 15 Temmuz’un bir cevabı olacaktır. Hayır diyenlerin konumu, 15 Temmuz’un yanında yer almaktır.

Ajanslar

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 5 Yorum )

 • MALCOLM-XX ;

  Hem Suriye’den göçü önlemek, hem de bizim kamplarımızdaki insanları kendi topraklarına döndürmek. Bizim onlara yeni şehir kurma gayretimiz var. Sayın Trump ile, koalisyon güçleriyle paylaştım.

  —————-

  KİMİN ÜLKESİNDE KİMİ VE NEYİ HANGİ ALAKASIZ TRUMP GİBİ İNSANLARLA YANİ EMRİVAKİYLE GÖRÜŞÜYORSUNUZ Kİ ?!

  BU SURİYE ÜLKESİNİN GERÇEK SAHİPLERİ VE YÖNETİMİ VE RUSYA, İRAN GİBİ SİZİN DE BÖLGESEL OLAN DOSTLARINIZ, STRATEJİK KOMŞULARINIZ YOK MU VE ONLARA DOSTÇA DANIŞMA İHTİYACI DUYMADAN MI BU TRUMP’LA İŞLERİ HALLETTİĞİNİZ İFADELERİNİ KULLANIYORSUNUZ ?! BU , ÜLKEMİZ YARARINA VE BÖLGESEL DOSTLUK VE KALICI BARIŞ ADINA KABUL EDİLEBİLECEK BİR TUTUM MUDUR Kİ HALK KATINDA DA YANİ HALKA ARTIK DOĞRULARI VE DOSTLUKLARI AÇIKLAMA ZAMANI GELİP DE GEÇMEDİ Mİ SİZCE ?!…

  12.02.2017 3:51 pm
 • MALCOLM-XX ;

  ”… FIRAT KALKANI

  Fırat Kalkanı başladığı gün söyledik; “Yanlış adamlarla doğru şeyler yapılamaz” diye. Türkiye, güneyinden PKK uzantısı olan PYD ile kuşatılmak istemiyor ve Akdeniz’e uzatılmak istenen koridoru engellemek istiyorsa; Suriye merkezi hükümeti ile işbirliği yapmalıydı, ÖSO (Özgür Suriye Ordusu) denen teröristlerle, canilerle ve çapulcularla değil! …”

  ————–

  ODA TV’DEN TÜRKER ERTÜRK’ÜN BU SÖZLERİNİ ÇOK ÖNEMSİYORUM DOĞRUSU …

  12.02.2017 10:57 pm
 • MALCOLM-XX ;

  ODA TV’DEN TÜRKER ERTÜRK’ÜN

  ”Gizli kapaklı işler’

  BAŞLIKLI YAZISI TEK KELİMEYLE MÜTHİŞ BİR YAZI !!!…

  BEN BÖYLESİNE MÜTHİŞ TESPİTLER YAPAN ÇOK BAŞARILI BİR YAZI AZ GÖRDÜM !!!…

  MUTLAKA OKUNMASINI ÖNERİYORUM ÇÜNKÜ BANA GERÇEKTEN HAK VERECEKSİNİZ !!!…

  12.02.2017 11:11 pm
 • MALCOLM-XX ;

  Halkımız henüz sistemi anlama konumuna gelmedi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bahreyn ziyareti öncesinde açıklamalarda bulundu.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bahreyn ziyareti öncesinde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, referanduma ve anket sonuçlarına dair şunları söyledi:

  “Şu anda sağlıklı bir anket döneminde değiliz. Anketler gelmiyor desek yalan olur. Asıl anketlerin bize akışı araziye çıkışla birlikte yoğunlaşacaktır. Ben halkımızın henüz cumhurbaşkanlığı sistemini anlama konumuna geldiğine ihtimal vermiyorum.

  ————–

  NE YANİ HANİ TÜRK MİLLETİ, ‘LEB DEMEDEN LEBLEBİYİ KAPACAK ZEKA DÜZEYİNE SAHİPTİ ?! NE OLDU ? ANKET SONUÇLARI, ‘TEK ADAM YÖNETİMİ’ NE HAYIR MI DİYOR ?!

  SONUÇLARI İYİ OKUYALIM LÜTFEN, TÜRK MİLLETİ GERÇEKTEN ZEKİDİR VE PERŞEMBENİN PERİŞANLIĞINI DA ÇARŞAMBADAN GÖRMEKTEDİR YALNIZCA VE ANLATIM SIKINTINIZ DA KESİNLİKLE SÖZ KONUSU DEĞİLDİR !!!…

  TÜRK MİLLETİ AK PARTİ’YE ŞUNU DEMEKTEDİR YALNIZCA, ”ÜLKEYİ YÖNET SADECE, CANIMIZA MUSALLAT OLUP DA YAŞAMIMIZI KARARTMA VE HALKIN SİZE VERDİĞİ BU YÖNETİM YETKİSİNİ DE, HER DEDİĞİNİZİ, HER YANLIŞINIZI ONAYLAMAYAN MUHALİF HALKA SONSUZ ISTIRAP ÇEKTİRME YETKİSİNE DÖNÜŞTÜRME VE TÜRK ADALETİNİN, YARGISININ , HERKESİ OLDUĞU GİBİ SENİ DE YARGILAYA BİLMESİNİ KOLAYLAŞTIR, ZORLAŞTIRMA VE ANLAMIYLA ADALETTEN KAÇILMAMALIDIR DEMEK İSTEMEKTEDİR YÜCE TÜRK MİLLİ İRADESİNE AİT OLAN BU ANKET SONUÇLARI BENDENİZE GÖRE TAMAMEN BU TEMEL EŞİT VATANDAŞLIK İSTEKLERİNİ YANSITMAKTADIR ŞÜPHESİZ !!!…

  SANIYORUM ADALET VE EŞİT VATANDAŞLIK HAKKI İSTEMEK DE , TÜRKİYE’DE BÜYÜK AYIP OLARAK GÖRÜLMEMELİ AK PARTİ YÖNETİMİNCE, YANLIŞ MI ??? !!! …

  12.02.2017 11:54 pm
 • MALCOLM-XX ;

  Trump, Gülen’i Erdoğan’a teslim edebilir

  Putin’in Trump’a Edward Snowden’ı, Trump’un ise Erdoğan’a Fethullah Gülen’i teslim edebileceği iddia edildi.

  —————

  BİZDE SIRADAN BİR TÜRK VATANDAŞI OLARAK ŞUNU İDDİA EDELİM O ZAMAN:

  RUSYA, SNOWDEN’İ TESLİM ETMEZ AMA ABD (ÇO ZOR GÖRÜNMEKLE BİRLİKTE, ÇÜNKÜ UCU KENDİSİNE DOKUNUR !) , KEŞKE FETÖ’NÜN ÖLÜSÜNÜ DEĞİL DE DİRİSİNİ TESLİM ETSE DE, FETÖ’DE ABD’NİN TÜM PİSLİKLERİNİ KUSSA DA TÜM DÜNYA KAMUOYU BU PİSLİKLERE, ABD’NİN TÜM AHLAKSIZLIKLARINA DA ŞAHİT OLABİLSE KEŞKE !!!… ABD, FETÖ’NÜN ŞAİBELİ ÖLÜSÜNÜ TESLİM ETSE, TÜRKİYE NE YAPSIN Kİ BU SONUCU ?!…

  13.02.2017 12:05 am
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER