RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

El Bab’da Operasyonların Zaferle Sonuçlanması İçin Dua Ediyoruz

El Bab’da Operasyonların Zaferle Sonuçlanması İçin Dua Ediyoruz
13.02.2017 © RAST HABER

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, Çankaya Köşkü’ndeki Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunarak, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

El Bab operasyonundaki son durum ile bir sonraki hedefler olarak açıklanan Münbiç ve Rakka operasyonlarına yönelik CIA ile yürütüldüğü belirtilen görüşmeler sorulan Kurtulmuş, “Bu operasyonların Türkiye’nin ulusal güvenlik ihtiyacının bir parçası olduğunu bir kere daha vurgulamak isterim. DEAŞ ve PKK/PYD, Türkiye için hayati riskler taşıyan iki örgüt olarak Kuzey Suriye’de faaliyet gösterdi, bugün de faaliyet göstermeye devam ediyor. El Bab’da inşallah çok kısa bir süre içerisinde Türk ordusunun ve desteklediği ÖSO’nun zaferiyle bu operasyonun sonuçlanacağını görüyoruz. Ümit ediyoruz, dua ediyoruz. Operasyonlar başlamadan önce ABD ile Türkiye arasında varılmış bir mutabakat vardı. PYD, YPG unsurları Menbiç’in doğusuna bütünüyle çekilecekler. O bölge, Türkiye için bir tehdit olmaktan çıkarılacak. Dolayısıyla bunu bekliyoruz. Sahadaki bu mücadele sürekli gelişen yeni güvenlik şartları altında müzakere ediliyor. Çok dinamik bir süreç. Türkiye’nin ulusal güvenliğini sağlayacak adımların atılması için hareket ediliyor” dedi.

‘ŞU ZAMAN BİR OPERASYON OLACAK’ DEMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL’

 Erdoğan’ın Menbiç ve Rakka operasyonlarına ilişkin açıklaması hakkında Kurtulmuş, şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanı’mızın dün de ifade ettiği gibi bundan sonra Türkiye, eğer uluslararası koalisyonla belli bir mutabakat oluşursa hem Menbiç’in temizlenmesi hem de Rakka’nın temizlenmesi konusunda adım atabilir. Rakka, IŞİD’in merkezidir. Rakka’yı kurtarırken, bunu kurtarma operasyonunda, ‘Biz orayı IŞİD’den temizleyeceğiz ama yerine YPG’yi,PYD’yi koyacağız’ derseniz bu Türkiye için birinci derecede güvenlik riski oluşturur. Türkiye hem Rakka’dan IŞİD’in temizlenmesi, bu süreç içerisinde bahaneyle oraya YPD ve YPG unsurlarının yerleştirilmemesi için uluslararası camiayla varılacak bir anlaşma çerçevesinde ileri bir adım atabilir. Bunları önümüzdeki günlerin olgunlaşan şartları belirleyecektir. Bugünden, şu zaman, şöyle bir operasyon olacak; dememiz mümkün değil. İlgili kurumlarımız değerlendirmeleri yapıyor.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 2 Yorum )

 • asç ;

  Rabbimiz hiç bir zafer ve şerefi fitneci hain münafıklara vermesin onların tuzaklarını onlara bataklık yapsın

  13.02.2017 10:30 pm
 • MALCOLM-XX ;

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, Çankaya Köşkü’ndeki Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunarak, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

  ***El Bab’da Operasyonların Zaferle Sonuçlanması İçin Dua Ediyoruz

  —————

  TAMA EYVALLAH DUA EDELİM DE !

  YALNIZ BU İŞ DUADAN ZİYADE, KOMŞUMUZ OLAN MEŞRU SURİYE HÜKUMETİYLE VE RESMİ ORDUSUYLA AKILCI BİR İŞ BİRLİĞİNİ GEREKTİRİR ÖNCELİKLE VE DE BU KONUDA BİRAZ DA DÜRÜST VE AÇIK OLALIM KENDİ HALKIMIZA KARŞI DA, ÇÜNKÜ ZATEN SURİYE HÜKUMETİNİN İZNİ, İRAN VE RUSYA’NIN İZNİ OLMADAN SURİYE’YE ZATEN GİRİLMEZDİ ! BUNU AÇIKÇA HALKIMİZA BELİRTMENİZİN AYIBI NEDİR Kİ ?!

  15.02.2017 12:00 am
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER