RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

El-Bağdadi’nin Yardımcısı Öldürüldü

Neyneva eyaletinden bir güvenlik kaynağı IŞİD liderinin yardımcısının Irak kuvvetlerinin Musul şehrinin merkezine düzenlediği saldırıda öldürüldüğünü açıkladı.

El-Bağdadi’nin Yardımcısı Öldürüldü
10.01.2017 © RAST HABER

RASTHABER- Neyneva eyaletinden bir kaynak, Irak Hava Kuvvetleri’nin Askeri İstihbarat Birimi’nin hava saldırıları bölümüyle koordinasyon sağlayarak Musul’daki El-Islah bölgesine saldırı düzenlediğini ve bu saldırıda IŞİD lideri Ebubekir El-Bağdadi’nin Yardımcısı Ebu Lulu’nun da bulunduğu 5 teröristin öldürüldüğünü açıkladı.

İsminin açıklanmasını istemeyen bu kaynak, öldürülenler arasında IŞİD’in Telafer ve El-Mahlabiyye’deki tarım sorumlusu Ebu Harbi’nin de bulunduğunu açıkladı.

Söz konusu kaynağın açıklamalarına göre, Irak Hava Kuvvetleri’nin pazartesi günü Musul’un merkezinde gerçekleştirdiği başarılı operasyonlar, Askeri İstihbarat Birimi’nden alınan bilgiler sonrasında gerçekleşti.

Öte yandan Iraklı milletvekillerinden Hüsamettin El-İbar, IŞİD teröristlerinin Musul’un doğu kesimlerinde bulunan 30 bölgede suyu kestiğini açıkladı.
El-İbar şu açıklamalarda bulundu: “IŞİD teröristleri bugün Musul’un doğu kesimlerinde bulunan 30 bölgede suyu kesti bu bölgelerin 10’unda da sırayla içme suları da kesildi.”

Hüsamettin İbar şehirdeki yetkililerden zarar gören bölgelere içme suyu götürmesi için su tankerlerinin gönderilmesini istedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER