RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

El Cezire Sunucusundan Skandal Suriye Açıklaması

Katar merkezli El-Cezire kanalının ünlü Suriyeli sunucusu Faysal Kasım, devrimci olarak nitelendirdiği bazı teröristlerin, Suriye’yi tahrip etmekten gurur duyduğunu açıkladı

El Cezire Sunucusundan Skandal Suriye Açıklaması
02.01.2017 © RAST HABER

RASTHABER- Katar’ın El-Cezire kanalının Suriyeli ünlü sunucusu Faysal Kasım Suriyeli aktivistler olarak nitelendirdiği bazı kişilerin açıklamalarına tepki gösterdi.

Faysal Kasım Telegram hesabı üzerinden şu paylaşımda bulundu:

“Suriyeli bazı aktivisler tarafından elimize bazı mesajlar ulaştı. Bu mesajlarda Suriye Cumhurbaşkanı Esad’ı deviremeseler de Esad’ın Suriye’sini tahrip etmekten gurur duyduklarını ifade ediyorlar.

Bu çok basit ve zayıf bir söz olup, devrimcilere (teröristlere) yönelik bir kınamadır. Bu kınamanın onlara hiçbir faydası yoktur.”

Suriyeli bu aktivistler bu tip boş açıklamalarda bulunmak yerine çenelerini kapatsınlar.

Bu aktivistler bu tip açıklamalarda bulunarak Suriye hükümetini ülkeyi yok ettiği yönündeki suçlamalardan muaf kılıyorlar.”

Faysal Kasım Beşar Esad’ın kendi savaş uçaklarıyla Suriye’yi yok ettiğini iddia ederek, “Ey kandırılmış devrimciler (teröristler), bu yıkımı kendi üzerinize alıp da asıl katili suçsuz kılmayın” açıklamasında bulundu.

El-Cezire’nin sunucusu Faysal Kasım Suriye krizinin başından itibaren Suriye hükümetinin ana muhaliflerinden biriydi ve şimdi teröristler Suriye’yi tahrip ettiklerini itiraf edince, onlardan çenelerini kapamalarını ve suçlarını itiraf etmemelerini istiyor.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER