RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

El Parasına Muhtaç Olmayan İran Direndi, Gene Direnir

El Parasına Muhtaç Olmayan İran Direndi, Gene Direnir
04.02.2017 © RAST HABER

Dolar merkezli finans sitemine dahil olmayan ülkelerle, Amerikan çok uluslu şirketlerinin bitmeyen bir hesabı vardır. Amerikan işgal ve teslim alma stratejileri buradan neşet eder.

Bölgede, İran’a karşı savaş açacak ABD’ye Türkiye “malzemesi” çok gereklidir. İncirlik Amerikan Hava Üssü daha da önem kazanır.

Önümüzdeki günlerde, Amerika’nın, bizi İran’a karşı kullandığı süreçleri yaşayacağız.

Trump’ın hayal kurduğunu düşünürsek hata ederiz. Çünkü stratejiyi yapan; çok uluslu şirketlerin çıkarıdır.

Amerika, İran’a saldırmayı 1979’dan beri planlamaktadır. ABD, Dolar merkezli finans sistemini sokamadığından, İran’ı dize getirmeye mecbur hissediyor.

Asya’da, Amerika’ya direnen ulus devlet olarak İran ve Rusya var. Rusya’yı savaşın içine daha fazla çekmek, Rusya’nın savunma masraflarını artırtmak için İran’a saldırı stratejisinin çok iş yapacağını düşünüyor.

İran ve Rusya üzerinden Çin’i teslim almayı planlıyor.

Gelin birlikte bir projeksiyon yapalım.

1979’dan beri, Amerika’ya direnen İran, bu kez teslim olur mu, İran teslim olmazsa, ABD ne yapabilir?

Şimdi Türkiye’deki Batıcı ve Amerikancılar şöyle düşünmeye başladı; laikliği öne çıkararak İran düşmanlığını körükleyebiliriz. Unutmayalımdaha dün İngiltere ile istihbarat antlaşması imzaladık.

Önümüzdeki günlerde, Sünni Şii çatışkısı daha çok gündem yapar. Uğur Mumcuları CIA katleder, arkasından, Mollalar İran’a mitingleri yapılır.

İran Türkiye arasında enerji tartışmaları çıkar.

Tarihi sorunlar kaşınarak, Türk/Rus çatışkıları gündem yapar.

En önemlisi ve en günceli; Suriye’de, Türkiye’ye Suriye’nin kesesinden havuç gösterilip, kırılgan Türkiye Rusya ilişkileri dinamitlenir.

Fethullah, tıpkı Öcalan gibi Türkiye’ye iade edilip, Türk/Amerikan dostluğu şarkıları söylenebilir.

ABD, Türkiye’yi İran’a karşı kullanmak için PKK, YPG, PYD’i belli bir süreliğine feda edebilir. Bu meselede de, Kürtlerin arasında bir devlet kuracak henüz bir birlik yok iddiasını kullanabilir.

İran meselesi ABD için Çin meselesidir. Rusya meselesidir. Çin/ Rusya/İran birlikteliğini dağıtmanın ilk yolu İran üzerine oynamaktır.

Amerika, İran üzerine baskıları artırıp, ambargolar uygularken, sıranın bize geldiğini unutup, Amerikancı türküler söylesek, halimiz nice olur?

Bizim gibi, Amerikan finans merkezlerine ve spekülatörlere borcu olan ülkelerin, direnmek için yapacağı tek iş; halkına gerçekleri anlatarak, halkının direncini arkasına almaktır.

Böyle durumlarda, para babaları direnmez, halk direnir.

Birlik olma ve Amerikan havuçlarına inanmama zamanıdır.

Bülent Esinoğlu/ Ulusal Kanal

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 3 Yorum )

 • asç ;

  İstedikleri kada bağırsınlar çağırsınlar
  Rabbimiz izin vermeden hiç bir halt yapamazlar
  geçmişlerı gibi kaholacaklar.
  YIkılacaklar yenılecekler alçakça CEHENNEM’e dökülecekler
  kurtuluş müminlerdır kurtuluşun varisleri firdevsin mirasçiler Rabbimizin evlitaleri müminler olacaklar şeytanin dostleri kafirler münafıklar değil
  Allahumme selli ala muhammed ve ala ali muhammed ve accililferec

  04.02.2017 7:56 pm
 • asç ;

  Acemi Şeytan
  Trump müminleri tehdit edıyor
  Haydi oradan geri zekalı
  git yakın tarihe bak geçmiş şeytanların bir halt yapamadıler sen mi yapacaksın

  04.02.2017 8:07 pm
 • haci bayazit ;

  Allah’ın selamı rahmeti,
  dünyanın emniyeti islam’ın beli ve omurgası ‘maneviyatın’ merhamet ve marifet kaynağı hüseyni duruş/direniş cephesi ile masum ve mazlumların üzerine olsun.

  Deccalin takipcileri ilahlarını gölgelededikleri emperyalist güçlere, o kadar iman ediyorlardı’ki herşey onların istekleri doğrultusunda gerçekleşeceğini sanıyorlar’dı…
  Hakikat olan ise;
  Alemdeki herşey ‘din ahlak maneviyat dairesinde’, iki kural bağlamında;
  Vahy’in/ışığın öne aklın/gölgenin arkaya alınması kalbin maneviyat ve adalete meyletmesi insanların din‘e uyması ile Rahmani Hal hz Ali efendimiz meşrebin‘de Peygamberinin izine düşüp Allah’ın hesabına yatkın hazırlanması ile gercekleşir.
  Veya
  aklın/gölgenin öne Vahy’in/ışığın arkaya alınması kalbin siyaset ve menfate meyletmesi din’in insanlara uydurulması ile şeytani Hal muaviye meşrebin‘de insanların şeytanın hesabına yatkın hazırlanıp izine düşmesi ile gerçekleşir… ancak insanların şeytanın izine düşmesi sonucu Allah ile arasındaki bağ kopar; böylece şeytanı ilah edinenler, “Allah’ın hesabı/adaleti gereği” dünyada ve ahiretde kaybedenlerden olur.
  Bu iki kural asla bir araya gelmez; ve sonuçların gelişmesi sadece zaman ile ilgilidir ama Allah’ın vadi/adaleti gereği asla değişmez…
  açıkcası,
  belki ibret alırlar diye Allah (cc) bazı olaylar (Ehl’i Beyt) üzerinden alemi imtihana çeker muaviyenin/şeytanın takipcilerini bertaraf eder. (hak hakikat arınmış ehli maneviyat ve adalet burcuna yükselirken siyaset menfat mazlahat ehli devamlı baskı zülüm ve yıldırma usulleri ile kaşı gelir… yani onlar Ehl’i Beyt üzerinden din’in hakikatına karşı gelir; böylece Hak ile Batıl ‘kazanan ile kaybeden‘ ayırt olur.) Hacı Bayazıt

  04.02.2017 10:10 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER