RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Emniyette ‘Karlov’ Depremi: 55 Bin Polise İnceleme

Emniyette ‘Karlov’ Depremi: 55 Bin Polise İnceleme
01.01.2017 © RAST HABER

55 bin polis hakkında araştırma ve inceleme başlatılıyor. Rus Büyükelçi’nin bir polis tarafından öldürülmesinden sonra emniyet, istihbarat, soruşturmayı derinleştirdi. Bazı Cumhurbaşkanlığı korumalarının da tayini çıkarıldı.

Milliyet gazetesinin yazdığına göre tam 55 bin polis incelenecek, haklarında tek tek rapor hazırlanacak.

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, bir pollis memuru tarafından öldürülünce emniyetteki soruşturmalar derinleştirildi.

Emniyette başka uyuyan hücre ya da eleman olup olmadığı araştırılmaya başlandı.

Milliyet gazetesinden Tolga Şardan’ın özel haberine göre emniyet istihbarat dairesinde özel bir ekip oluşturuldu. Ve o oluşturulan ekiple ilk aşamada 55 bin polisin geçmişi incelenecek ve her biri hakkında tek tek rapor hazırlanacak. Araştıma daha sonra 140 bin polisi kapsayacak.

Büyükelçi Karlov’u öldüren ve henüz 2.5 yıllık polis olan Mevlüt Mert Altıntaş 2012’de polis okuluna girdiği belirlenmiş, hükümet ve hükümete bağlı köşe yazarları tarafından “FETÖ ile o dönemde yakınlaştığı” ileri sürülmüştü. Milliyet’teki habere göre o dönem mercek altına alınıyor.

Aynı araştırma kapsamında cumhurbaşkanlığı da harekete geçti. Cumhurbaşkanlığı Koruma Dairesi, dairede görev yapan ve Mevlüt Mert Altıntaş’la aynı dönemde polisliğe başlayan korumaların tayinini çıkardı. Ve korumalar Ankara Emniyeti kadrosunda dahil edildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER