RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Erdoğan Giderse İlişkiler Düzelir

Bir dönem Türkiye’de de görev yapan Giraldi, Washington’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gitmesini istediğini itiraf etti.

Erdoğan Giderse İlişkiler Düzelir
28.12.2016 © RAST HABER

CiA’nın Türkiye’de uzun yıllar görev yapmış, “vaka istihbaratçısı” olarak bilinen Philip Giraldi, ABD’nin ve FETÖ lideri Fetullah Gülen’in 15 temmuz darbe girişimiyle ilgisinin olmadığını savundu. Giraldi kendisi de dahil olmak üzere Washington’daki birçok kişinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gittiğini görmekten mutluluk duyacağını şimdi de gitse yine memnun olacaklarını söyledi.  

İLİŞKİLER İNCİRLİK’LE SINIRLI 

Giraldi açıklamasına şöyle devam etti: “ Erdoğan iktidarda kaldığı sürece, Türk-Amerikan ilişkilerinde gerçek anlamda bir düzelme olacağını düşünmüyorum çünkü kendi taraftarlarını ateşlemek için Amerikan karşıtlığını kullanıyor. ABD’nin Türkiye’de şu anki çıkarları, Suriye ve Irak’taki savaş için İncirlik’e erişim ile sınırlıdır. Bu savaş sona erdiğinde iki ülkeyi bağlayan çıkarlar da gözle görülür şekilde azalacaktır.”

FETÖ’ye  toz kondurmadı 

Giraldi, şu sözlerle yer verdi: “Dünyanın büyük bir bölümü, Temmuz darbe girişiminin Gülen tarafından yapıldığı iddiasına şüpheyle bakıyor. ABD de darbe girişimine dâhil olmadı. Gerçekleşmesine şaşırdı. Washington’daki birçok kişi ben de dâhil olmak üzere Erdoğan’ın gittiğini görmekten mutluluk duyacaktı, şimdi de gitse memnun olacaktır.”

akşam

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 2 Yorum )

 • MALCOLM-XX ;

  Erdoğan Giderse İlişkiler Düzelir
  Bir dönem Türkiye’de de görev yapan Giraldi, Washington’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gitmesini istediğini itiraf etti.

  ————-

  DAHA ÇOOOKKKK.. BEKLERSİNİZ CANIM !!!…

  OLASI TEHLİKELİ KALLEŞLİKLERİNİZDEN KORUNMAK KAYDIYLA SÖYLÜYORUM, DAHA ÇOK BEKLERSİNİZ !!!…

  ALLAH ONU TÜRKİYE’NİN BAŞINDA, SİZİN GİBİ NAMUSSUZLARI ÇARESİZCE KAHRETMEK ÜZERE TUTACAK BİLESİNİZ Kİ,ZATEN HAKK KATINDAKİ GÖRÜNEN HALK DESTEĞİ DE BUNDANDIR ŞÜPHESİZ !!!…

  28.12.2016 7:39 pm
 • bahadır yuksel ;

  Size kukla lazım değilmi domuz.. inşallah Erdoğan amerikanın yıkılışına kadar türkiyenin başındadır..şerefsiz Amerika Birleşik Devletleri büyük şeytan

  29.12.2016 11:51 am
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER