RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Esad Konusunda Suriye Halkının Ne Dediği Önemli

Esad Konusunda Suriye Halkının Ne Dediği Önemli
25.12.2016 © RAST HABER

Çavuşoğlu, Antalya’nın Kepez ilçesindeki Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Antalya Şubesi’nce gerçekleştirilen ‘Dostlar Meclisi’ toplantısında yaptığı konuşmada, Suriye genelinde ateşkesin sağlanması gerektiğine değinerek şöyle devam etti:

“Suriye’de siyasi çözüme geçmemiz lazım. İran’ı da işin içine çekmemiz lazım. Herkesin elini taşın altına koyması lazım. Rusya’dan güçlü bir ortak açıklamaya herkes imza atıyor, ortak açıklama önemli değil, içeriğinde ne var buna bakmak lazım. Bu açıklamada ülke genelinde ateşkes var, siyasi çözüm var, insani yardım var, BM kararları var. Nasıl bir Suriye görüyoruz, milli beraberliği var. Herkesi kapsayan yönetim anlayışı var. Geleceği inşa etmek için biz bu adımları atmazsak kim yapacak? Yok efendim ‘Halep’i mi sattınız?’ Niye satalım Halep’i. Halep’te zalimi de zulmü de gördük. Suriye toprakları üzerinde başkasıyla pazarlık yapmayız. Suriye topraklarında gözümüz yok. Yok efendim ‘Esad’ı mı tanıdınız?’ Ne alakası var Esad’ı tanımakla”.

‘ONLARI KİM RAZI EDECEK?’

  “Cenevre’de müzakereler kimler arasında yapıldı. Muhalefetin temsilcileri ve rejimin temsilcileri. Şimdi siyasi bir çözüm istiyorsanız ortada iki taraf var, rejim tarafı ve muhalefet tarafı. Bunları bir araya getirmek ‘Esad kalsın’ demek değil ki. Üstelik ben ‘kalsın’ desem o ‘kalsın’ dese önemi var mı? Suriye halkı ne diyor bu önemli. Esad’a razı olmak gibi bir şey yok. Böyle yorumlar çıkıyor, hiç alakası yok. Bizim görüşümüz belli.  Herkesin kabulleneceği bir yönetim olması lazım.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • haci bayazit ;


    OSMANLI ASARDI!
    Haftaya Emevi Camiinde namaz kılacağız deyip, yüz binlerce Müslümanın ölümü ile çok sayıda Mehmetçiğimizin şahadetine sebep olup, 3 milyon Suriyeliyi Türkiye’nin başına bela eden Ahmet Davutoğlu eğer Osmanlı sadrazamı olsa bin kere idam edilirdi ki tarihte bunun çok örneği var. Öyleyken Davutoğlu’ndan bugün hesap sorulması şöyle dursun, hâlâ sıkılmadan yaptığım doğru diyebiliyor. Bunun açıklaması devleti beka adına değil de şartlandığı ideolojisi adına yönetmektir. Dramatik olan AKP’de Davutoğlu gibiler bir tane değil! Sebahatdin Önkibar

    25.12.2016 6:53 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER