RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Esad Muhalifler İçin Af Süresini Uzattı

Esad Muhalifler İçin Af Süresini Uzattı
06.02.2017 © RAST HABER

Suriye medyasına göre Beşar Esad, Lazkiye etrafında yer alan  doğum yeri Kerdahe’yi  ziyaret etti.

Suriye medyası konuyla ilgili verdiği haberde, Beşar Esad ve hanımının Lazkiye’de bir dinlenme  merkezini de ziyaret ederken resmini de yaylınladı.

Suriye cumhurbaşkanı Beşar Esad’ın  bu ziyareti  son zamanlarda terörist grupların  onun hayatta olup olmadığına dair  başlattıkları söylentileri bozdu.

Suriye’de ağır yenilgi alan teröristler, kendi unsurlarının morallerini yüksek tutmak için,  başta Beşar Esad olmak üzere Suriyeli yetkililerin sağlıklarıyla ilgili olarak sürekli söylenti çıkarmaktalar. 

Bu arada Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad dün, 2016/15 sayılı af kararının süresinin 30-06-2017 tarihine dek uzatılmasını öngören 2017/11 sayılı yasama kararını onayladı.

28-07-2016 tarihli 15 sayılı af kararı; herhangi bir nedenden dolayı silah taşıyanlar ve kanun kaçaklarının silahlarını ve kendilerini ilgili birimlere teslim etmeleri, ya da alıkoydukları insanlara zarar vermeden ya da karşılık almadan serbest bırakılanların tüm kanuni cezadan muaf tutulmalarını öngörüyor.

Suriye 5 yıldan fazla bir zamandır batılı ülkeler ile onların bölgedeki bazı müttefiklerinin desteğindeki IŞİD ve El Nusra gibi terörist ve silahlı grupların varlığından  dolayı ciddi bir buhran içinde bulunuyor. 

Esad daha önce yaptığı bir açıklamada hapisten af yoluyla çıkan militanların Suriye hükümeti ile işbirliğini tercih ettiğini söylemişti.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER