RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Evet,Biz Demistik!

Evet,Biz Demistik!
28.12.2016 © RAST HABER

Allah’ın adıyla

Nerelerden nerelere geldik.

Tüm Emperyalist ülkelerin ellerindeki tüm imkanlarla üzerine çullandığı Suriye‘de savaş ,Halep‘in tekrar rejimin eline geçmesiyle farklı bir boyut kazandı. Görünen o ki değişmeyen sözde İslamcıların konum ve tutumları. Aslında o da beklemediğimiz bir şey değil. Onların da işi zor. İnsanın öyle tükürdüğünü yalaması kolay değildir. Böyle şeyler insanın nefsine ağır gelir.

Şimdi biz ne demiştik biraz hatirlayalim ki adalet yerini bulsun.

Biz dedik ki, Suriye bir Tunus, bir Mısır değildir. Tunus ve Mısır‘daki yönetim kadroları, kilit kadrolar geneline yakını Batı ekseninde yetişmiş kadrolardır. Suriye ise 50 senedir Doğu ekseninde yer almış Batı‘ya karşı bir konumdadır. Suriye, Tunus ve Mısır gibi birkaç ayda düşecek bir ülke değildir.
Biz dedik ki, Suriye’de olanlar pis bir oyundur. Asil amaç, Direniş ekseninin kırılması, Filistin ve Lübnanla İran’ın irtibatının kesilmesi, Suriye’nin bölgesel konumunun değişip bu eksenden çıkarılmasıdır.

Biz dedik ki, Suriye’yi oluşturan farklı etnik ve mezhebi yapılar ayrıştırılıp birbirleriyle çatıştırılıp kaos ortamı oluşturulmak isteniyor. Bu sayede tüm bölgenin bir ateş topuna çevrilip yeniden dizayn edilip Suriye ve bölgedeki bir çok ülkenin bölünmesi hedefleniyor. Asıl amaclardan biri de Filistin davasının unutturulup Siyonist İsrail’in rahatlamasıdır.

Biz dedik ki, silahlı mücadeleyi savaşı bırakın bu savaş ülkeyi kaosa götürür, harabeye çevirir, ülkenin maddi ve manevi kaynakları tükenir ve insanlar mağdur olur.

Biz dedik ki, bu oyunda kullanılan tekfirci figuranlar sadece ölmeyi ve öldürmeyi bilirler. Bunlar bırakın bir düzen kurmayı, bunların eline kurulu bir düzeni versen ancak o düzenin içine ederler. Kaos ve istikrarsızlık çıkarmada, fesat cıkarmada bunlar ideal yapılardır.

Biz dedik ki, bunlari sahaya sürenler bunları kontrol edemezler ve bunlar dönüp sahiplerini de ısırırlar. Bunlar sadece bölge için değil, tüm dünya için tehlikedirler.

Biz dedik ki, bu savaş bir Vekalet savaşıdır, sahada savaşanlar sadece figurandırlar. O figuranların amaçlarıyla onların sahiplerinin amaçları aynı değildir. Siyonistlerin İsrail’i kurarlarken dünyadaki yahudileri Filistin’e toplaması gibi, dünyadaki belli İslamcı çevreler Bilad-i Şam’da İslam devleti kurulacak masallarıyla Suriye’ye yönlendirildiler. Özellikle Körfez ülkelerinde bulunan sözde alimlar savaş retorikleriyle binlerce insani Suriye’ye yönlendirdiler.

Biz demiştik ki, bu savaş bülbüllerini Direniş ekseni dut yemiş bülbüle döndürecek. Bunlar dünyanın hiçbir yerinde artık rahat hareket edemeyecekler. Bu figuranlar görevlerini tamamlayınca kullanılmış bir mendil gibi çöpe atılacaklardır.

Biz dedik ki, bölge ülkeleri kendi sorunlarini kendileri çözmelidirler. Al-i Suud ve Körfez ülkeleri Emperyalist ve Siyonistlerin güdümünde onların çıkarlarının muhafızlarıdırlar. Bunların tek amacı şimdiye kadar ki sahip olduklarının korunmasıdır. Direniş ekseninin kazanımları bunların kaybetmesidir. Bunlar çözümün değil sorunların kaynağıdırlar.

Biz dedik ki, Suriye’de savaş öncesinde başlayan toplantılar, seminerler, medya faaliyetleri bunların fonlarıyla yürütülmüştür. Savaş boyunca sözde İslami medya organlarıyla dirsek teması içerisinde bunlarla beraber yürütülen yalan ve iftira kampanyalari, karapropagandaların arkasında bunların fonları vardır. Suriye’de savaşan gruplara bunlar milyarlarca dolar aktarmışlardır.

Biz dedik ki, bölgedeki tüm etnik ve mezhebi farklılaşmaların uyumunu sağlayacak bir sistem ve iyi niyetle sorunlarımızı çözebiliriz. Bu da ancak savaş ve terörün olmadığı bir ortamda mümkün olacaktır.
Evet! Bizler bunlari demişken yahu sizler ne demiştiniz?

Suriye‘de Esed rejimi yıkılmalıdır ve Savaş ve silahli mücadeleden başka bir yol yoktur. Kendi yaptıklarınızı bizim üzerimize atmaktan başka ne yaptınız? Mezhep ve meşrep üzerine yaptığınız kara propagandayla kendinizi anlatıyordunuz. Mazlum edebiyati yapmaktan ve Direniş Eksenine iftira atmaktan başka sizler ne yaptiniz?

Suriye‘de kaos ve istikrarsızlık çıkaranlar sizlersiniz. Oradaki ruh hastası canileri Suud fonlarıyla katliam yapanları, büyük mücahidler gibi övenler sizlersiniz. Yenilmeye başlayıncada mazlum edebiyatiyla hala kıvıran sizlersiniz. Sizin Hz. Ali‘ye karşı tersini gösterip kacan Amr bin As´tan ne farkınız var?

Evet! Biz demistik ki; 1979 İslam devriminden beri 37 senedir İslam devrimi ve direniş ekseni İslamcılık oynayanları aşikar edip onların gerçek yüzlerini ortaya çıkarmıştır ve çıkarmaya devam edecektir.

Direniş ekseninin Suriye‘yi böyle sorumsuzlara bırakıp işin içine girmeyeceğini sananlar da sizlersiniz.

Yahu hakikaten siz kimsiniz? Hain mi, yoksa ahmak mı?

Hüseyin Belgi

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER