RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Eylemciler Trump’ın Eğitim Bakanının Devlet Okuluna Girmesini Engelledi

ABD’nin tartışma yaratan Eğitim yeni Bakanı’nın Washington’da bir devlet okuluna girmesi eylemciler tarafından kısa süreliğine engellendi.

Eylemciler Trump’ın Eğitim Bakanının Devlet Okuluna Girmesini Engelledi
12.02.2017 © RAST HABER

ABD’nin tartışma yaratan Eğitim yeni Bakanı’nın Washington’da bir devlet okuluna girmesi eylemciler tarafından kısa süreliğine engellendi. Eylemciler “Utanç!” sloganları attı.

Sözleşmeli ve özel okulların savunucusu, milyarder Cumhuriyetçi, Betsy DeVos’un Jefferson Orta Okulu’na girmesi kısa süreliğine merdivenleri boşaltmayı reddeden protestocular tarafından engellendi. Eylemcilerin DeVos’a “Senatörlere para vermeye ve makamını satın almaya devam et” şeklinde seslendiği kaydedildi.

Washington’da görev yapan bir öğretmen “Betsy DeVos bizim öğrencilerimizi ve ailelerimizi temsil etmiyor. Bizim için neyin en iyisi olacağını umursamıyor” açıklamasında bulundu. DeVos eğitim hayatı boyunca devlet okullarında asla eğitim görmemiş, çocuklarını özel okullara göndermiş ve ne bir devlet okulunda ne de herhangi bir eğitim kurumunda görev almış bir isim. Kimi konuşmalarında eğitim haklarıyla ve engelli bireyler hakkındaki kanunlar hakkında bilgisizliği ortaya çıkan DeVos’un Eğitim Bakanı seçilmesine dair Amerika Öğretmenler Federasyonu “çocuklarımız için üzücü bir gün” açıklamasında bulunmuştu.

Eylemciler “Öğrenciler saldırı altında, ne yapacağız? Ayağa kalkacağız, karşılık vereceğiz” sloganları attı.

 

ajanslar

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER