RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Körfez İşbirliği Konseyi’nin Türkiye’yi İran’dan Uzaklaştırma Planı

Körfez İşbirliği Konseyi’nin Türkiye’yi İran’dan Uzaklaştırma Planı
06.02.2017 © RAST HABER

RASTHABER-Fars Körfezi Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi, Türkiye’yi İran karşıtı koalisyona bağlamak için Türkiye’ye 100 milyar dolar yatırım yapma kararı aldı.

Türkiye’nin içinde bulunduğu kriz durumundan faydalanmak isteyen ve mezhepçi bir bakış açısıyla Türkiye’yi Sünni cephede gören petro dolar Arap ülkeleri İran karşıtlığında her yolu deniyorlar. Fars Körfezi Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi aldığı kararla Türkiye’nin İran karşıtı ittifaka katılmasını istedi. Bunun karşılığında Türkiye’ye 100 milyar dolar yardım yapılması kararı alındı.

Fars Körfezi Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi daha önce İran karşıtı aldığı kararlarda; Arap rejimlerinin, İran’a karşı İsrail’in müttefiki olduğunu göstermişti. Söz konusu Konsey bu bağlamda Siyonist İsrail rejimini yenilgiye uğratan ve Filistin halkının kurtuluş savaşını fiili olarak destekleyen Hizbullah Hareketi’ni terörist ilan etmişti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

 • asç ;

  !
  Münafıklar
  Onların birliği yok onların işbirliği de nifak ve fitnededir
  لا يقاتلونكم جميعا الا في قرى محصنة او من وراء جدر بأسهم بينهم شديد تحسبهم جميعا وقلوبهم شتى ذلك بانهم قوم لا يعقلون
  “Onlar, iyice korunmuş şehirlerde veya duvar arkasında olmaksızın sizinle toplu bir halde savaşmazlar. Kendi aralarındaki çarpışmaları ise pek şiddetlidir. Sen onları birlik sanırsın, oysa kalpleri paramparçadır. Bu, şüphesiz onların akletmeyen bir kavim olmaları dolayısıyla böyledir.”

  Onların tek ittifak ettikleri nokta velayet düşmanlığı
  düşmanlıkları öfkeleri ile kahrolsun son varacakları nokta Cehennemin en alt tabakasıdır

  06.02.2017 10:18 am
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER