RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım PFDK’ya Sevk Edildi

TFF Hukuk Müşavirliği, Fenerbahçe Kulübü ile sarı-lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım’ı Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk etti.

Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım PFDK’ya Sevk Edildi
14.01.2017 © RAST HABER

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) yapılan açıklamaya göre, Hukuk Müşavirliği, sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinde yayınlanan sportmenliğe aykırı açıklamalar nedeniyle Fenerbahçe Kulübü ile Aziz Yıldırım’ı tedbirsiz olarak Disiplin Kurulu’na gönderdi.

PFDK’dan yapılan açıklama şöyle:

“FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü’nün 12.01.2017 tarihinde resmi internet sitesinde yayınlanan ‘sportmenliğe aykırı açıklamalar’ nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine, FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü Başkanı AZİZ YILDIRIM’ın kulübün resmi internet sitesinde yayınlanan ‘sportmenliğe aykırı açıklamalar’ nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.”

NE OLMUŞTU?

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu’nun Süper Lig 2016/17 sezonunun ilk yarısındaki hakem hatalarıyla ilgili basına yansıyan sözlerine, Fenerbahçe’nin resmi internet sitesinden yayımlanan bir açıklamayla yanıt verilmişti. Namoğlu’nun, ‘hatalı hakem kararlarının dengeli bir dağılım içinde olduğuna’ dair değerlendirmesine dikkat çekilen açıklamada, “Namoğlu’nun, hakemler konusuna daha büyük ölçekte bir ciddiyetle yaklaşması, yaşanan kötü hakem performanslarını görmezden gelmemesi, sistematik şekilde hata yapan hakemleri korumaması, bunlarla vedalaşması, artık tüm kamuoyunun görüp dillendirdiği gerçekleri görmezden gelmeden üstüne giderek çözüm üretmesi, aksi halde o koltuğu boş yere işgal etmemesi Türk Futbolu’nun geleceği için şüphesiz belirleyici etmenlerden biri olacaktır” ifadeleri yer almıştı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER