RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Filistin İçerisindeki İhtilafların Temel Sebebi

Filistin Yasama Konseyi Başkan Yardımcısı, Filistin yönetiminin İsrail’le güvenlik işbirliğini durdurmasını istedi.

Filistin İçerisindeki İhtilafların Temel Sebebi
04.02.2017 © RAST HABER

RASTHABER-Filistin Yasama Konseyi Başkan Yardımcısı Ahmed Bahr, Filistin yönetiminin İsrail’le  işbirliğini sürdürmesi ve direniş kuvvetlerinin takip edilip tutuklanarak işgalcilere teslim etmesi durumunda ulusal bir barışın sağlanmasının mümkün olmadığını belirtti.

Filistin Yasama Konseyi Başkan Yardımcısı Ahmed Bahr, dün Gazze camindeki cuma hutbesinde, Filistin içerisindeki ihtilaf ve parçalanmaların temel nedeninin Oslo Anlaşması ve Siyonist düşman ile yapılan güvenlik iş birliği olduğunu ifade etti. Bahr İsrail’le işbirliğinin Oslo Anlaşması’ndan kaynaklandığını  belirterek; Filistinli mücahitlerden Samir Beni Odeh’in Filistin Yönetimi güvenlik servisleri tarafından tutuklanıp Siyonist düşmana teslim edildiğine dikkat çekti.

Ahmed Bahr, ulusal barışın düşman ile güvenlik işbirliği esasına göre değil, Filistin halkının birlik sebebi olan Direniş ile ortak ilkelere göre sağlanması gerektiğini vurguladı.

Ahmed Bahr şunları söyledi: “Oslo Anlaşması’ndan kaynaklanan güvenlik işbirliğinin, Filistin halkı için bölünme ve gerilemeden başka bir sonucu olmayacaktır.

Uzlaşma müzakereleri 20 yıl önce başladı ve şimdiye kadar hiçbir sonucu olmadı. Bu müzakereler, Filistin meselesinin çıkmaza girmesinin ve öneminin azalmasının temel nedenidir.”

Bahr, Filistin yönetiminden Siyonist düşman ile hiçbir neticesi olmayan uzlaşma müzakerelerini sonlandırmasını ve bu rejim ile güvenlik işbirliğini durdurmasını ve bunun yerine Kudüs ve Batı Şeria’da Filistin halkının direnişini ve İntifadayı desteklemesini istedi.

Ahmed Bahr şu ifadelerde bulundu: “Direniş, Filistin topraklarının kurtulması ve Filistin halkının gasp edilen haklarının yeniden kazanılması için tek ve en iyi yoldur. Biz bütün taraflardan başarısız olmuş uzlaşma müzakereleri yerine Direniş seçeneğini desteklemelerini istiyoruz. Çünkü Siyonist düşman güç ve kuvvet dilinden başka bir dilden anlamıyor.”

Filistin Yasama Konseyi Başkan Yardımcı Ahmed Bahr, bütün Filistin halkını, bu milletin tek düşmanı olan Siyonist düşman karşısında birlik olmaya davet etti ve Filistin ulusal ilkelerine bağlı kalmanın ve gece gündüz Filistin topraklarını kurtarmak için düşman ile mücadele eden Filistin direnişinin istikrarını desteklemenin gerekliliğini vurguladı.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER