RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Filistin Meselesine Destek Konferansı

Şam’da Filistin direnişinin İslam İnkılabı’ndan nasıl ilham aldığı ve Siyonist rejim ile mücadelede ondan nasıl yararlandığına ilişkin konferans düzenlendi.

Filistin Meselesine Destek Konferansı
07.02.2017 © RAST HABER

RASTHABER- İslam İnkılabı’nın otuz sekizinci yıldönümü münasebetiyle, Filistin direniş grupları ve temsilcileri ile bazı siyasi ve dini şahsiyetlerin katılımıyla İran İslam Cumhuriyeti’nin temsilcilikleri bulunan bölgelerde “Siyonist planlarla mücadele için Filistin meselesine 38 yıllık destek” başlıklı ilmi konferanslar ve kutlamalar düzenlendi.

Filistinli bazı şahsiyetler bu merasimde yaptıkları konuşmada İran İslam Cumhuriyeti’nin Arap rejimlerinin açık bir şekilde kayıtsız kaldığı bir durumda Filistin meselesine olan desteğini takdir ettiler ve Arap rejimlerinin Filistin meselesine sırt çevirdiklerini ve onu yalnız bıraktıklarını söylediler.

Konferansa katılanlar ayrıca İmam Humeyni’nin (ra) üstün rolündün övgüyle bahsederek, Filistin meselesine önem veren herkesten İmam Humeyni’nin (ra) dünyanın en büyük diktatör güçleri karşı elde ettiği büyük zaferin sırrını bulmaya çalışmalarını ve bu sırrı Filistin topraklarını Siyonistlerden kullanmada bir yöntem olarak kullanmalarını istediler.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • Haydari ;

    Bismillah
    İsrail kazandığı her adımda bir sonraki adıma göz dikiyor ve üstelik Müslümanların kutsallarına saygısızlık yapmakla kalmayıp bölgede terörün Müslümanların arasında destek kazanması için mücadele ediyor. Kaybedilen her adımda israil daha da büyüme arzusunu ve saldırganlığını perçinleyecek.
    Allahumme salli ala seyyidena Muhammed ve al-i Muhammed ve acil ferecehum!

    07.02.2017 10:49 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER