RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Filistin’e İsrail Yerleşimleri Konusunu Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne Taşıma Çağrısı

Filistinli gruplar, BMGK’deki kararın ardından İsrail’in Filistin topraklarındaki yerleşim birimleri inşası konusunun Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne (UCM) taşınması çağrısı yaptı.

Filistin’e İsrail Yerleşimleri Konusunu Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne Taşıma Çağrısı
27.12.2016 © RAST HABER

Fetih, Hamas, İslami Cihad, Filistin Halk Kurtuluş Cephesi ve Filistin Demokratik Halk Kurtuluş Cephesi gibi grupları bünyesinde toplayan Ulusal ve İslami Güçler Birliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, İsrail’i, BMGK’nın aldığı kararları uygulamaya zorlamak için uluslararası düzeyde çalışmanın gerekliliğine işaret edildi.

‘İSRAİL İŞLEDİĞİ SAVAŞ SUÇU KARŞISINDA YARDILANMALI’

Yerleşim birimleri inşaatı konusunun, Filistin halkına karşı işlenmiş bir savaş suçu olması itibarıyla UCM’ye taşınması çağrısı yapılan açıklamada, İsrail’in bu uygulamalarından ötürü yargılanması gerektiği vurgulandı. BMGK, geçen cuma günü 2334 sayılı kararıyla İsrail’in Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te yasa dışı tüm yerleşim faaliyetlerini ‘derhal ve tamamen’ durdurmasını talep etmişti. Karara uymayacağını açıklayan İsrail’in ise yeni yerleşim birimlerinin inşasına karar vereceği kaydedilmişti.
Sputnik

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER