RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Filistin’in Siyonist Rejimle Mücadelesi Boyunca Kazandığı En Büyük Zafer

Filistin’in Siyonist Rejimle Mücadelesi Boyunca Kazandığı En Büyük Zafer
26.12.2016 © RAST HABER

RASTHABER- Son 36 yıl boyunca Güvenlik Konseyi ilk kez yerleşke yapımını kınayan bir karar yayımladı ve İsrail’in Filistin’deki bu eylemini durdurmasını istedi.

Amerika dışında Güvenlik Konseyi’nin 14 üyesi bu karara olumlu oy verdi.Filistinliler bu kararın Filistin halkının zaferi olduğuna  inanıyorlar.

Siyonist Rejim  Birleşmiş Milletler’ in hiçbir kararına bağlı olmadığını defalarca kez gösterdi. Ancak buna rağmen Filistin halkı haklarını yeniden kazanmak için hiç durmadan çaba harcadı.

Bu kınama kararı tarihi bir karardır. Filistin halkının Siyonist rejim ile süren mücadelesi boyunca kazandığı büyük bir zafer sayılmaktadır ve on yıl sonra gerçekleşmiştir. Bu karar Filistin meselesi lehine çıkmış bir karardır ve bu kararla adalet daha fazla nitelik kazanmıştır.

Batı Şeria ve Kudüs’te yaşayan Siyonist yerleşimcilerin sayısı 500 binden fazladır. Batı Şeria’daki Filistin topraklarını ayıran İsrail duvarı da ayrı bir felaket ve utançtır.

Siyonist Rejim her zaman cani eylemleriyle yasa dışı faaliyetlerde bulunmuştur ve bu yerleşke yapımını kınayan karar düşmanın yasaları ihlalinin önünde bir engeldir. Ama bütün bunlara rağmen bu rejim yerleşke yapımına devam etmektedir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER