RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Fua ve Keferya’daki Sivillerin Tahliyesine İlişkin Yeni Gelişme/FOTO

Fua ve Keferya’daki Sivillerin Tahliyesine İlişkin Yeni Gelişme/FOTO
19.12.2016 © RAST HABER

RASTHABER- Fua ve Keferya’daki sivillerden bir grup Halep’e ulaştı.

Fua ve Keferya şehirlerindeki sivillerin tahliyesi konusunda sağlanan anlaşma sonucu; bölgedeki sivillerin Suriye yönetimi ve emniyet güçleri kontrolünde şehrin girişine gelen otobüsler aracılığıyla tahliye edilmesine karşılık eş zamanlı olarak yaklaşık 75 otobüs, bölgede kalan teröristleri ve ailelerini Ramuse geçidinden Halep’in doğusundaki mahallelerin güney bölümüne ulaştıracaktı.

Ancak yerel kaynakların ve Suriye medyasının verdiği bilgilere göre; El-Nusra ve Ahraruş Şam terör örgütü arasında oluşan anlaşmazlık sonucu Fua ve Keferya’daki sivillerin tahliye edilmesi engellenmişti.

Öte yandan; hasta ve yaralıların dahi tahliyesini engelleyerek anlaşmaya sadık kalmayan terörist gruplar Fua ve Keferya şehirlerinin girişine sivil halkı tahliye etmek üzere gelen otobüsleri ateşe vermişti.

Şu anda bölgede bulunan haber kaynaklarının verdiği bilgiye; Fua ve Keferya’daki sivillerden bir grup Halep’e ulaştı. Ayrıca Fua ve Keferya halkından yaralı bir grup Halep’teki teröristlerden bir grupla Ramuse mahallesinde karşılıklı olarak mübadele edildi.

4f6e8ffd-5f41-4c81-9e28-90e2c8baa096 0221df2c-0dee-423e-86a9-b4dc597e5c2f

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 2 Yorum )

 • MALCOLM-XX ;

  Fua ve Keferya’daki Sivillerin Tahliyesine İlişkin Yeni Gelişme/FOTO

  —————-

  Aferin Direniş Cephesi’ne ve Suriye Hükumeti’ne, halkına sahip çıkmada çok geç kaldılar, kalmak zorunda kaldılar belki ama, sonuçta halkı kazasız belasız kurtarabildiler inşaallah !!!…

  19.12.2016 3:21 pm
 • MALCOLM-XX ;

  GERÇEK MÜSLÜMANIN, GERÇEK MÜSLÜMANDAN (MÜMİN) BAŞKA DOSTU YOKMUŞ, BUNU BURA VESİLESİYLE BİR KEZ DAHA İDRAK ETMİŞ OLDUM ; ŞÜKÜRLER OLSUN O BİRLEŞTİRİCİ VE KARDEŞLERİ BİRBİRLERİNE DESTEK KILICI OLAN O ALLAH’A !!!…

  19.12.2016 3:25 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER