RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Gülen: Beni İade Etmeyecekler

Gülen: Beni İade Etmeyecekler
03.01.2017 © RAST HABER
FETÖ elebaşı Fethullah Gülen, son yayımlanan konuşmasında Türkiye’nin iade talebine ilişkin açıklamalarda bulundu.
 
Fetullah Gülen, ABD’nin kendisini iade etmeyeceği iddiasını öne sürerek “Bir kısım münafıkların ‘Bunları kapı dışarı edin!’ demelerine rağmen, o insanlar hâlâ direniyorlarsa, demek ki tartmışlar, biçmişler, ölçmüşler, ‘Hayır, vallahi bunlarda yalan yok!’ demişler” dedi.
 
Fethullah Gülen’in konuşmasında kendilerine adını vermediği bir “Amerikalının” maddi yardım teklifinde bulunduğunu açıkladı. Gülen bu ‘Amerikalı’yı “Sıradan bir insan değil, popülaritesi yüksek, Arapça’yı da bilen, zaten Amerikalı, şöyle-böyle belki Türkçe’yi telaffuz eden, aynı zamanda yüksek bir akademisyen; kredisi ve itibarı, bulunduğu yerde çok yüksek” diye anlattı.
 
Fethullah Gülen, adını açıklamadığı Amerikalı’yla ilgili şunları söyledi:
 
“Şu Amerika’da, bir tane de değil birkaç tane, dün ve evvelki gün, arkadaşlar anlattılar. Yabancı birisi gelip diyor ki, seviyeli birisi, ‘Siz, buraya cebren gelmiş görünüyorsunuz. İmkânlarınız da yoktur, oturacak eviniz de yoktur. Benim falan yerde bir evim var, o evde bedava oturabilirsiniz! Malî bir sıkıntınız olduğu zaman, imkânlarım da var, o mevzuda da size yardımcı olurum!..’ diyor.”

ERDOĞAN’A İSİM VERMEDEN SESLENDİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı isim vermeden hedef alan Fethullah Gülen, şunları söyledi:

“Devlet başkanlığında, ‘Yahu bana Çankaya’nın yolu göründü veya bir sarayın yolu göründü; fakat falan olsaydı, daha iyi olurdu. O, benden daha elyak!’ Mülahazayı çevirip şöyle de diyebiliriz: ‘Benim intihabıma bedel, falan seçilseydi, o benim yerimde olsaydı, ülkemin çehresi çok farklı olacaktı! Benim ülkem böyle problemler sarmalı içinde bulunmayacaktı. Demek ki ben, meseleyi yüzüme-gözüme bulaştırdım! Bazı şeyleri yemeye-içmeye durdum, önlüğümü kirlettim.. çocuklar gibi, önlüğümü kirlettim.. ve gelecek nesiller tarafından önlüğü kirli bir insan olarak yâd edileceğim! Keşke îsâr ruhuyla hareket edip de ‘Falan olsaydı!’ deseydim, ‘Falan!..’ Kim yani?!. Kulübesini değiştirmeyen bir insan.. yeme-içmesini değiştirmeyen bir insan.”

 ajanslar
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER