RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Halep Savaşı’nda Yenilgiye Uğrayan Asıl Taraf Kim?

Suriye Ordusu komutanlarından Muhammed Abbas Suriye Ordusu’nun zaferinin nedenleri açıklayarak, Amerika’nın Halep savaşının en büyük kaybedeni olduğunu ve pazartesi günü bölgenin tamamen teröristlerden temizleneceğini söyledi

Halep Savaşı’nda Yenilgiye Uğrayan Asıl Taraf Kim?
31.12.2016 © RAST HABER

RASTHABER-Suriye Ordusu komutanlarından Muhammed Abbas şunları söyledi: “Hiç şüphesiz Halep şehri Suriye’nin ve bu zaferin kazanılmasında katkısı bulunan müttefiklerinin ve dostlarının stratejik başarısının nişanesidir. Suriye Ordusu, halkı ve müttefikleri Halep’te kazanmışlardır.

Bu zaferin nişanelerini Halep’in etrafındaki güvenlik kordonunun gelişmesinde ve teröristlerin özellikle El-Raşidin-4, El-Raşidin-5 ve Han Tuman bölgeleri olmak üzere bölgeden çıkarılmasında fiili olarak görebiliriz. El-Mansura bölgesine doğru hareket edilebilir ve belki de İdlib, ordunun savaş için bir sonraki hedefi olabilir.

Halep zaferinin en önemli etki ve sonuçlarından biri, Amerika’nın Büyük Ortadoğu projesinin başarısızlığa uğramasıdır. Amerika bu planı uygulamak için Suriye’de terörizmi kullanmış ve terörizmle Suriye rejimini devirmeyi amaçlamıştır.

Bugün bu planın başarısızlığa uğramasıyla birlikte, bu planı uygulamak için kullanılan teröristlerin çok kötü durumda olduğuna ve buna karşılık olarak direniş eksenin caydırıcı bir güç olarak bu planla mücadeleye devam etmek için son derece hazırlıklı olduğuna inanıyorum.

Silahlı kuvvetler ve müttefik güçler savaşları çok başarılı bir şekilde ilerletmişlerdir. Onlar fiili olarak stratejik bir taarruz yürütmektedir ve diğer taraf bu gücünü tamamen kaybetmiş durumdadır. Artık kader belirleyici ve etkili bir saldırı pozisyonuna geçmeye güçleri yoktur.

Belki de silahlı terörist gruplar bazı bölgelerde eylemde bulunabilir ve Amerika’nın işgaline şahit olan Palmira şehrindeki eksende, Direniş eksenine aynı şekilde sahnede olduklarını ve denklemleri değiştirebileceklerini söyleyebilirler.

Ama bugün Suriye Ordu kuvvetleri Palmira bölgesinde hücuma geçti ve etkili füzelerle IŞİD’in toplandığı bölgelerde ilerleme operasyonlarına devam ediyor.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER