RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Halep Zaferi Esad’ı Devirme Umutlarını Sona Erdirdi

Lübnan’daki Hizbullah hareketinin lideri Hasan Nasrallah, Suriye ordusunun Halep’teki militanları püskürterek kentte kontrolü yeniden sağlamasının Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın devrilmesine yönelik umutları sona erdirdiğini söyledi. Nasrallah, Halep’te kazanılan zaferin Suriye için politik çözümün önünü açacağını da sözlerine ekledi.

Halep Zaferi Esad’ı Devirme Umutlarını Sona Erdirdi
23.12.2016 © RAST HABER

RASTHABER- Televizyonda yaptığı konuşmada, Suriye ordusunun 4 yıl süren mücadelenin ardından Halep’i teröristlerden geri almasının ülkedeki çatışma sürecinde yeni bir etabın başlangıcı olduğunu ifade eden Nasrallah, “Bugün, Halep’ten sonra, yönetimi değiştirme planlarının başarısız olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

“Halep zaferi politik çözüm için yeni ufuklar açacak” ifadelerini kullanan Nasrallah, son gelişmelerin diğer ülkeleri daha gerçekçi bir noktaya taşıyabileceğini ve yeni bakış açıları kazandırabileceğini söyledi.

Halep için bir sonraki görevin ‘güçlendirme ve güvenlik’ olduğunu kaydeden Hizbullah lideri, silahlı grupların kenti ve bölgeyi hedef almaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

Arap devletlerini de eleştiren Nasrallah, özellikle Körfez ülkelerinin ve Ürdün’ün Filistin için harcadığı paralarla Suriye’deki “muhalifler” için harcadığı paraları kıyasladı.

Terör örgütü IŞİD tarafından vahşice yakılarak infaz edilen Türk askerleri vakıasını şiddetle kınayan Lübnan Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, Türkiye hakkında şu açıklamalarda bulundu:

Türk ordusu bugün başka bir cephede olmasına rağmen, terör örgütü IŞİD’in Türk askerlerini İslam ve Müslümanlar adına vahşice yakarak infaz etmesini şiddetle kınıyoruz.

Bu olaydan daha önce de terör örgütü IŞİD, Ürdünlü pilotu ve Iraklı askerleri yakarak infaz ermişti, biz yine bu vahşi ve insanlık dışı olayı şiddetle kınamıştık.

Hizbullah Genel Sekreteri sözlerine şöyle devam etti: İslami terörizm diye bir şey yoktur, olan sadece tekfirci terörist gruplardır.

İslam dini; Muhammedi İslam ve Kur’an İslam’ıdır. Terörizmi destekleyen ülkeler ne zamana kadar tekfirci teröristleri desteklemeye devam edecek?

Türkiye’den beklentimiz terör örgütü IŞİD karşısında daha tutarlı bir siyaset izlemesidir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER