RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Halep Zaferiyle ABD Yenilgisini Anladı

Halep Zaferiyle ABD Yenilgisini Anladı
25.12.2016 © RAST HABER

RASTHABER-Devrim Muhafızları Başkomutan Yardımcısı Tuğgeneral Hüseyin Selami, Halep’in kurtarılması ile Amerika’nın  Ortadoğu ilgili planlarının bozulduğunu belirtti.

Dün akşam İRİB birinci kanalına konuşan Devrim Muhafızları Başkomutan Yardımcısı Tuğgeneral Hüseyin Selami, ABD’nin Suriye’de terör örgütlerini himaye etmedeki amacının Lübnan, Irak ve ardından İran’da da kargaşa ve kaos çıkarmak olduğunu ve bununla da Ortadoğu bölgesinde yeni bir düzen kurmayı planladığını bildirdi.

Halep’in kurtarılması ile Amerika’nın artık bölgeyi idare edemeyeceğini anladığını ve bu ülkeyle, Suudi rejimi ve siyonist İsrail rejiminin siyasetlerinin yenilgiye uğradığını belirten Tuğgeneral Selami, Lübnan Hizbullah’ının bugün bir bölge gücüne dönüştüğünü ve Hizbullah’ın Suriye’de terörizme karşı mücadelesinin yankılarının tüm bölgede direniş cephesini güçlendirdiğini söyledi.

Tuğgeneral Selami, Suriye ordusu ve direnişin sabrının, Halep’te teröristlerin muhasaraya alınması ve teslim olmalarının asıl nedeni olduğunu belirterek son 6 yıl içinde Suriye’de teröristlerce işlenen cinayetlerde teröristleri destekleyen ülkelerin ayak izlerinin belli olduğunu bildirdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER