RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Halep’in Tamamen Kurtarılmasının Ardından Halk Sokaklara Döküldü/FOTO

Suriye ordusunun Halep’te tamamen kontrolü sağlamasının ardından, halk sokağa döküldü ve sevinç gösterileri yapmaya başladı. Büyük bir sevinç yaşayan kent sakinlerinin araçlarının korna sesleri ve Suriye devletini destekleyen sloganları, tüm Halep’i kuşatmış durumda.

Tekfirci teröristlerin Halep’ten tamamen çekilmesinin ardından, 4 yıllık işgal sona ermiş oldu.

Suriye ordusu ve genelkurmay başkanlığı tarafından yapılan açıklamada;  teröristlerin Halep’ten sürüldüğü ve büyük bir zafer kazanıldığı ilan edildi.

Suriye genelkurmay başkanlığı tarafından yayımlanan bildiride, şunlara yer verildi: Suriye ordusu şehitlerin pak kanının bereketi, kahraman silahlı kuvvetlerimizin fedakârlığı ve müttefiklerimiz sayesinde, Halep’i teröristlerden temizlemiş emniyet, huzur ve güvenliği tüm kentte hâkim kılmıştır.

Kazanılan bu büyük zafer, gerçekte terörizme ve terörizme destek verenlere karşı bölgede dengeleri değiştirecek bir dönüm noktasıdır.

Suriye ordusu, müttefikleri sayesinde başlatmış olduğu savaşta, terör gruplarını Halep’ten sürerek, Suriye’nin toprak bütünlüğüne olan bağlılığını bir kez daha kanıtlamış oldu.

Suriye ordusu ve silahlı kuvvetler komutanlığı, bu büyük kazanımın tekfirci teröristlerin tamamen yok edilmesine kadar devam edeceği, barış, huzur ve güvenliğin ülke topraklarında tekrar hakim olacağı güne dek operasyonların sürmesine karar vermiştir.

Bu vesileyle, son bir kez daha eline silah alanlara, diğer teröristlerden ibret alarak silahlarını teslim etmeleri istenmektedir zira terörizmle mücadele vatan toprağının son bir karışı dahi işgal altında olduğu müddetçe devam edecektir.

Halep zaferi sonrasında sokağa çıkan halk sevinç gösterileri yaptı.

Suriye ordusu tarafından Halep’in tamamen tekfirci teröristlerden temizlendiği duyurulur duyurulmaz, tüm şehir halkı sokaklara ve caddelere dökülerek, bu büyük zaferi kutladı.

2012 yılından itibaren terör örgütlerinin işgali altında olan kentte, şehir halkı tüm cadde ve sokakları doldurarak, zafer kutlaması yaptı.

Halep Sokak ve caddelerini dolduran halk, Suriye bayrağı ve Beşşar Esad’ın fotoğraflarını taşıdı, bazıları da sevinçten havaya ateş açtı.

Zafer kutlamasına katılan çocuklarsa, yüzlerini Suriye bayrağının renklerine boyayarak, araçların camlarından başlarını çıkararak ve Esad yanlısı slogan atarak kutlamalara eşlik etti.

Fransa haber ajansı, tekfirci teröristlere dayandırdığı haberinde, Halep’ten çıkarılmalarının kendileri için çok büyük bir yenilgi olduğunu itiraf ettiklerini duyurdu.

Uluslararası Kızılhaç Komitesi yaptığı açıklamada; doğu Halep’ten ve Fua ve Keferya’dan çıkmak isteyen tüm sivillerin, yaralıların ve teröristlerin çıkarıldığını ve kentin tamamen Suriye ordusunun kontrolünde olduğunu duyurdu.

Özellikle El Kaide’ ye bağlı Nusra cephesi, 4 yıldır işgal altında bulundurduğu doğu Halep’te sivilleri esir alarak Suriye ordusuna karşı canlı kalkan olarak kullanmaktaydı.

Doğu Halep’te kıskaca alınan tekfirci teröristler, Suriye ordusu ve Hizbullah’ın tüm uyarılarına rağmen teslim olmamakta direnmekteydiler fakat sonunda kuşatmaya dayanamayan tekfirci teröristler, aileleriyle birlikte şehri terk etti.

Bir kısım tekfirci terörist de silah bırakarak, kendilerini Suriye ordusuna teslim etmek zorunda kaldı.

abna

 

f51b03053e0a2f7620931f98c3aa1899

23 Aralık 2016 - 17:30 'de eklendi ve 713 kez görüntülendi.
Etiketler :
Suudi Rejim Yemen’de İşlediği Cinayetler Sebebiyle Hesap Vermeli Suudi Rejim Yemen’de İşlediği Cinayetler Sebebiyle Hesap Vermeli
Anayasa Değişikliği Sorunları Çözmüyor Anayasa Değişikliği Sorunları Çözmüyor
Yüz Binlerce Yemenli Suudi Rejimi Protesto Etti Yüz Binlerce Yemenli Suudi Rejimi Protesto Etti
El Bab’da Patlama El Bab’da Patlama
‘Kürt Devleti’ İddialarına Tepkiler: “Emperyalizmin Planı” ‘Kürt Devleti’ İddialarına Tepkiler: “Emperyalizmin Planı”
Hamas Gazze’deki Sınır Kapısını Kapattı Hamas Gazze’deki Sınır Kapısını Kapattı
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ