RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Halep’te Amerika ve İsrail Yapımı Yüklü Miktarda Silah Bulundu/FOTO-VİDEO

RASTHABER- Suriye Ordusu Halep’in doğu mahallelerini temizleme çalışmaları sırasında, tekfirci teröristlerin ait yüklü miktarda silah buldu.

Suriyeli askeri bir kaynak konuyla ilgili olarak şu açıklamada bulundu: “Doğudaki mahallelerde bulunan silahlar teröristlere 2 yıl boyunca yetecek miktardaydı. Bu büyük depo sayesinde onların yeni bir desteğe ihtiyacı olmayacaktı. Görünen o ki Suriye Ordusu’nun terör örgütüne ağır darbe vurmasıyla teröristler depodan faydalanma ve bu silahları kullanma fırsatı bulamamışlar. 

Biz bölgeleri temizlerken, ileri teknolojiye sahip çok sayıda silah ve füze çeşidi bulduk. Bunların büyük çoğunluğu Amerikan ve geri kalanı İsrail yapımıdır. 

Bölgede bulunan Suriye Ordusu askerlerinden biri ise şu açıklamalarda bulundu: “Biz şuan teröristlerden kurtarılmış olan Tel El-Zerazir bölgesindeyiz. El-Ameriye, El-Ramuse ve El-Sekra bölgelerine doğru arama yapıyoruz. Burası bir zamanlar terörist yuvası olan El-Kadir Medresesi’dir. Allah’a şükürler olsun ki burada gizlenmiş olan tüm bombaları imha ettik. Bölgede şuan güvenlik tam olarak sağlanmıştır ve Suriye bayrağı göndere çekilmiştir. Suriye Ordusu mühendis birlikleri doğu mahallelere girişin hemen ardından bölgeyi temizleme çalışmalarına başladılar ve tüm bomba düzeneklerini bölgenin emniyeti için imha ettiler.” 

Bölge sakinlerinden ise şunları söyledi: “Mutluluğumuzun doruk noktası evimize döndüğümüz andır. Rabbimden herkesin evine dönebilmesini istiyoruz. Allah bu ülkenin hayrını isteyen herkesi korusun. Ama ülkemiz için kötülük ve şer isteyen herkesten de Rabbimin intikam almasını istiyorum. “

 

1395100713394362795574910

28 Aralık 2016 - 14:58 'de eklendi ve 466 kez görüntülendi.
Etiketler :
Azerbaycan İslam Hareketi Lideri Tale Bağırov’dan Mesaj Var Azerbaycan İslam Hareketi Lideri Tale Bağırov’dan Mesaj Var
Arabistan ile Birleşik Arap Emirlikleri Arasındaki Yemen Çatlağı Büyüyor Arabistan ile Birleşik Arap Emirlikleri Arasındaki Yemen Çatlağı Büyüyor
ABD Irak’ta Yeni Bir Askeri Üs Kurdu ABD Irak’ta Yeni Bir Askeri Üs Kurdu
İsrail Casusları Suriye Topraklarında İsrail Casusları Suriye Topraklarında
İsrail’in Filistinlilere Yönelik Irkçı Politikaları İsrail’in Filistinlilere Yönelik Irkçı Politikaları
Rusya’dan Humus Saldırısıyla İlgili Açıklama Rusya’dan Humus Saldırısıyla İlgili Açıklama
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ