RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Halk Bahreyn Rejiminin Zalimce Hükümlerini İtiraz Etmeye Devam Ediyor

Halk Bahreyn Rejiminin Zalimce Hükümlerini İtiraz Etmeye Devam Ediyor
10.02.2017 © RAST HABER

RASTHABER- Bahreynlilerin Halife Hanedanı Rejimi tarafından suçsuz bir şekilde idam edilmesinin ardından öfkesi dinmiyor ve bu nedenle ülkenin çeşitli bölgelerinde olayı kınamak amacıyla gösteriler düzenlemeye devam ediyorlar.  

Bahreyn halkı, kısa bir süre önce Halife Hanedanı tarafından şehit edilen 3 geçten biri olan Şehit Mustafa Yusuf için gösteri düzenliyorlar.

Göstericiler şehidin ve Ayetullah Şeyh İsa Kasım’ın posterlerini taşıdılar.

29 yaşındaki Rıza El-Hasire, 22 yaşındaki Mahmut Yusuf Habib Hasan Yahya ve 35 yaşındaki Mustafa Yusuf Abdu Ali Perşembe günü sabah saatlerinde kral Bin Selman yönetimindeki Bahreyn Rejimi güçleri tarafından ülkenin başkenti Manama’ın Doğusunda kurşuna dizilerek öldürüldü.

Bahreyn halkı Perşembe günü akşam saatlerinde protesto gösterisi düzenleyerek, demokrasi taraftarı bu 3 gencin Halife Hanedanı Rejimi güçlerince öldürülmesini kınadılar.

Bahreyn’in Kuzeybatısında bulunan Bani Cemrah köyünde düzenlenen gösteride protestocular rejim karşıtı 3 gencin öldürülmesini kınadılar.

Bahreyn İçişleri Bakanlığı Perşembe günü 3 gencin öldürüldüğünü ve 7 kişinin de tutuklandığını açıklayarak, bu kişilerin tutuklama emri çıkarılmasının ardından yapılan operasyonla tutuklandığını belirtti.

Bahreyn Emniyet Müdürü Tarık Hasan, bu kişileri silahlı eylemde bulunmak ve polislerin ölümüne sebep olmakla suçlayarak, bu kişilerden bazılarının Manama’nın Kuzeyinde bulunan Cov hapishanesinde yaşanan ayaklanmaya karıştığını belirtti.

Bahreyn 14 Şubat 2011 yılından bu yana halkın Halife Hanedanı Rejime karşı başlattığı itirazlara sahne olmaktadır.

Bahreyn Rejimi Zalimce Hüküm Vermeye Devam Ediyor

Bahreyn İnsan Hakları Kurumu Merkezi yayınladığı raporunda, geçtiğimiz yıl bin üçyüz Bahreyn’linin rejim güçleri tarafından tutuklandığını belirtti.

Bahreyn insan hakları merkezi kurumu dünkü raporunda, Bahreynli siyasi aktivistlerin tutuklanması ve sürgün edilmelerine değinerek,  2016 yılında tutuklanan bin 300 Bahreynli’den 187’sinin çocuklardan oluştuğu belirtildi.

Bahreyn insan hakları merkezinin raporunda ayrıca,  Bahreyn rejiminin  2016 yılında siyasi hedeflerle zalimce hükümler verdiği, bu davalardan 40’a yakınının beyan özgürlüğü, 19’nun ise özgürlük talebinde bulunmaktan kaynaklandığı kaydedildi.

Bahreyn rejimi sadece geçtiğimiz yıl içinde, 91 müebbet hapis, 4 idam ve 204 kişinin ise vatandaşlık hakkını iptal etmiştir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER