RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Hamas İsrail’in Güvenlik Yapısına Darbe Vuracak

Hamas Hareketi Siyasi Büro Üyesi Mahmud Ez-Zahar, hareketin İsrail ile savaşa her zaman hazır olduğunu vurguladı.

Hamas İsrail’in Güvenlik Yapısına Darbe Vuracak
09.02.2017 © RAST HABER

RASTHABER-Hamas Hareketi Siyasi Büro Üyesi Mahmut Ez-Zahar şunları söyledi: “Hamas, İsrail’in değişim teklifini reddetti. Bu teklifin en açık maddesi İsrailli esir askerlerin iade edilmesine karşılık Gazze Şeridi’ndeki ablukanın azaltılmasıydı.

İsrail, esir değişimi konusundaki yeni bir anlaşma önerisi için insani kuruluşları, uluslararası ve Arap tarafları gönderdi. Ama bu anlaşma direnişin şartlarını karşılamıyordu.

İsrail’in önerisi, Gazze’deki ablukanın azaltılmasını, İsrailli ruhsal bir hastalığı olan ve İzzeddin Kassam Tugayları’nın elinde tutuklu bulunan bir askerin, İsrail tarafından tutuklu bulunan hasta bir Filistinli ile değiştirilmesini kapsıyordu.

İsrail’in hileleri asla Hamas’ı aldatamaz ve İsrail önceki değişim anlaşmalarında serbest bıraktığı esirleri yeniden tutuklamaya devam ettiği sürece, işgalcilerle yeni bir değişim anlaşmasından bahsedilemez.”

Hamas Hareketi Siyasi Büro Üyesi ayrıca şu ifadelerde bulundu: “Mısır, Gazze ile ticaret dosyasını açacağının ve bölgenin yeniden yapılandırılmasına katılacağının sözünü verdi. Hamas’ın politikası, Mısır ya da herhangi bir Arap ülkesiyle düşmanlık yaşamamaktır. Mısır ile olan ilişkilerimiz eskisine nazaran daha da iyileşmiş durumdadır. Gücümüz ve imkanlarımız Mısırlı yetkililerin talep ettiğinden daha azdır.

Mısır Gazze Şeridi ile olan sınırlarında düzen ve disiplin olduğunu kabul etmektedir. Hamas güvenlik heyetinin Kahire’ye gerçekleştirdiği son ziyaret başarılı bir ziyaret olmuştur.

Hamas İsrail ile savaşa her zaman hazırdır ve direniş, İsrail’in güvenlik yapısına darbe vuracaktır.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • asç ;

    Terör Cihad Değil
    HAMAS Bir halt yapamaz ancak kendini daha fazla Emevici, Çeteci ve terörize eder her şeyın bir kuralı var en fazla kural ihtiyaci olan savaş daha fazla kurallara uyulmasi lazım nereye düşeceğini bilinmeyen atılan füza müslüman ve ezilen halka yararı yok zararı var

    09.02.2017 10:32 am
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER