RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Hamas İsrail’in Haberleşme Hattını Ele Geçirdi

Hamas’ın İsrail ordusunun haberleşme hattına nüfuzu ve onlarca İsrailli askerin ve komutanın cep telefonlarını hacklemesi, İsrail kamuoyunda büyük yankı uyandırdı

Hamas İsrail’in Haberleşme Hattını Ele Geçirdi
14.01.2017 © RAST HABER

RASTHABER-Hamas İslami Direniş Hareketi’nin İsrail’in haberleşme hattına nüfuz etme operasyonları İsrail kamuoyunda ve medyasında büyük yankı uyandırdı.

İsrail medyası bu operasyonlara tepki göstererek, İsrail askerlerinin hiç farkına bile varmadan Hamas İslami Direniş Hareketi’nin tuzağına düştüğünü açıkladılar.

Bu bağlamda İsrail konuları uzmanı, Hamas kuvvetlerinin İsrail ordusunun haberleşme kanallarına nüfuzunun ve onlarca İsrail askerinin ve komutanın telefonunu kilitlemesinin İsrail kamuoyunda büyük yankı uyandırdığını vurguladı.

İsrail konuları uzmanı Ömer Ebu Argup şunları söyledi: “İsrail kamuoyu, Hamas’ın bu büyük siber saldırısından dolayı şok oldu ve hayrete düştü. Bu kapsamlı operasyonlar İsrail’in temellerini sarstı ve Tel Aviv yetkililerini dehşete düşürdü. Şimdi İsrailli yetkililer bu operasyonların tekrarlanması halinde, bu operasyonlarla mücadele edebilmek için işe koyuldular ve çalışmalara başladılar.

Bazı İsrailliler Hamas’ın tuzağına düşen Siyonist askerlerin ve komutanların cezalandırılmasını istiyor.”

Filistinli araştırmacı Ömer Ebu Argup, bu operasyonların yeni bir eylem olmadığını, direniş kuvvetlerinin geçmişte de defalarca İsrail’in istihbarat ve güvenlik sitelerine nüfuz edip bu siteleri hacklediğini söyledi.

Ömer Ebu Argup, Hamas’ın muhaberat ve istihbarat kanallarına nüfuz etmek için kullandığı yeni yöntemin, İsrail ordusunu ve İsrail İç İstihbarat Servisi Şin Bet (Şabak) yetkililerini dehşete düşürdüğünü ve şaşkına çevirdiğini ifade etti.

Ebu Argup, İsrail’in bu operasyonlarla ilgili haberi yayınlamaktaki amacı ile ilgili olarak, “İsrail bu haberleri yayımlayarak Siyonistleri asla direniş kuvvetlerinin tuzağına düşmemeleri konusunda uyarmak istiyor” dedi.

Argup, İsrail ordu yetkililerinin Hamas’ın siber saldırılarına karşı ordu kuvvetlerine eğitim vermeye başladığını açıkladı.

Ömer Ebu Argup, İsrail askeri yetkililerinin direnişin siber savaş gücünün artmasından ve Siyonistlerin ordusunun muhaberat hattına nüfuz ederek Siyonist askerlerin ve komutanların telefonlarını hacklemesinden dolayı dehşete kapıldıklarını belirtti.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER