RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Hamas ve İslami Cihad Hareketin’den İsrail Saldırılarına Dair Açıklama

Hamas ve İslami Cihad Hareketin’den İsrail Saldırılarına Dair Açıklama
07.02.2017 © RAST HABER

HAMAS (İslami Direniş Hareketi) İsrail’in dün akşam Gazze’ye düzenlediği hava saldırılarına ilişkin basın açıklaması yayımladı.

Hareket açıklamasında;

“İsrail’in Gazze’ye saldırılarını arttırması tehlikelidir ve durdurulmalıdır. İsrail, Filistinli tutuklulara ve Kudüs’teki Müslümanlara karşı işlenen suçun ve zulmün üstünü örtmeye çalışıyor. Bu yüzden İsrail’i artan tansiyonun baş sorumlusu olarak görüyoruz ve saldırılara devam ettiği taktirde bunun karşılıksız bırakılmayacağı konusunda uyarıyoruz” ifadesinde bulundu.

Siyonist İsrail rejiminin Gazze’ye düzenlediği saldırılara ilişkin Filistin direnişinden açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas’ın ardından direnişin önemli fonksiyonlarından İslami Cihad  Hareketi de açıklamada bulundu. Siyonist İsrail yönetiminin saldırıları karşısında her seçeneğin masada olduğunu belirten İslami Cihad Hareketi, misilleme vurgusunda bulundu.

Öte yandan İslami Cihad Hareketi tarafından; “Siyonist düşmanın saldırıları bütün dünyanın gözleri önünde devam ediyor. Buna karşın herhangi bir tepki  yok” açıklamasında bulunuldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER