RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Hangi Ülke Halep’teki Teröristlere Kimyasal Silah Verdi?

Hangi Ülke Halep’teki Teröristlere Kimyasal Silah Verdi?
12.01.2017 © RAST HABER

RASTHABER- Halep’te dış güçlerce desteklenen teröristlere ait Suudi Arabistan üretimi kimyasal maddeler ele geçirildi.
Halep’te teröristlerden temizlenen semtlerde arama tarama ve bu çetelerin özel ve kamu mülklere yerleştirdikleri bomba düzeneklerini etkisizleştirme operasyonlarını sürdüren Suriye Ordusu birlikleri; teröristlerin çıkmadan önce sakladıkları ve menşei Suudi Arabistan olan kimyasal maddeler ele geçirdi.

SANA muhabiri askeri bir kaynaktan naklen; ordu birliklerinin  teröristlere ait bir depoda ele geçirdikleri bu kimyasal maddelerin arasında plastik granül hammaddesi, kükürt ve klorun bulunduğunu aktardı. Teröristlerin bu kimyasal maddeleri sivillere yönelik füze ve roket saldırılarında kullandıklarının tespit edildiği de ifade edildi.

Radikal teröristlerin saldırılarını başarıyla püskürten ordu birlikleri, bu çetelerin siperleri, karargahları ve araçlarını muhtevalarıyla imha etti.

Askeri kaynak hava güçleri ve topçu birliklerinin desteği ile ordu birliklerinin Deyrizor’da IŞİD’li radikal çeteleri sayı ve araçlarıyla ciddi kayıplara uğrattıklarını aktardı.

Kaynak Deyrizor kentinin Rüşdiye semtine ilaveten il kırsalının Serda dağları, Albuömer, Mureyiye, Bğayliye, Hseyniye, Cafra, Huveycat Sakır ve El Hasan bölgelerinde radikal terör örgütün komuta karargahları, toplanma yerleri ve araçlarını imha ettiklerini belirtti.

Kaynak Tel Bruk bölgesinde de radikal terör örgütüne ait büyük miktarda patlayıcı ile hazırlanmış olup uzaktan kumandayla askeri noktaya saldırıda kullanılmaya çalışılan insansız bombalı bir uçağı hedefe ulaşmadan önce başarıyla imha edildiğine dikkat çekti.

Öte yandan SANA’nın Homs muhabiri; hava güçlerinin Homs kırsalı İzzetin köyünün kuzeyinde El Kaide örgütünün Suriye kolu Nusra Cephesi’ne tabi toplanma yerleri ve komuta karargahlarına karşı hava operasyonları gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER