RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Haşd-i Şaabi Irak’ın Güvenliğinin Korunması İçin Stratejik Bir Fırsat

Haşd-i Şaabi Irak’ın Güvenliğinin Korunması İçin Stratejik Bir Fırsat
05.01.2017 © RAST HABER

RASTHABER- İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri Ali Şemhani, Haşd-i Şaabi’nin Irak’ın güvenliğini sağlama gücüne sahip olduğunu belirtti.

İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri Ali Şemhani, Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Nuri El-Maliki’yle gerçekleştirdiği görüşmede Irak, bölgedeki son olaylar ve iki ülke arasındaki ilişkiler üzerinde konuştu.
Şemhani, Haşd-i Şaabi’yi Irak’ın gelecekteki istikrarının korunması için stratejik bir fırsat olarak değerlendirdi.
Şemhani, Irak’ta yaşanan son gelişmelere ilişkin olarak şunları söyledi: “Musul’u Kurtarma Operasyonu’nun başlamasıyla, IŞİD’in çökme süreci başlamıştır. Hiç şüphesiz bu operasyonlar, Irak gönüllü güçleri ve ordusunun büyük kararlılığıyla sonuna dek devam edecektir. Tekfirci teröristlerin kendilerini yeniden yapılandırarak, yeni komplolar oluşturmalarına imkan verilmeyecektir” ifadelerinde bulundu.
Şemhani sözlerinin devamında Haşd-i Şaabi’nin Irak’ın gelecekteki istikrarının korunması için stratejik bir fırsat olduğunu belirterek şunları söyledi:  “Bu hareketin Irak Parlamentosu’nda yasallaşması bu grubun etkili performansı ve her türlü ideolojiyi bir arada tutma kapasitesinden kaynaklanıyor.”
Öte yandan Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Nuri El Maliki de, İran’ın, Irak’ı teröre karşı sergilediği mücadelede sonuna kadar desteklemesinden ötürü teşekkür ederek; “Direniş ekseninin terörizm ve tüm destekleyicilerine karşı açtığı savaşta elde ettiği parlak zaferler, incelenip daha da güçlü bir yol planına dönüştürülmelidir” dedi.
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER