RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Haşd-i Şaabi Kuvvetleri Bütün Irak Halkının Temsilcisidir

Irak Başbakanı Haydar El-İbadi, Haşd-i Şaabi ve diğer askeri teşkilatların haklarının garanti altına alınacağını belirterek; “Biz IŞİD terör örgütünü yenmenin son aşamasındayız” dedi.

Haşd-i Şaabi Kuvvetleri Bütün Irak Halkının Temsilcisidir
16.02.2017 © RAST HABER

RASTHABER-Irak Başbakanı Haydar El-İbadi’nin ofisi yayımladığı bildiride şu açıklamalarda bulundu: “El-İbadi Haşd-i Şaabi kuvvetleri komutanları ile askeri ve güvenlik komutanlarının katılımıyla bir toplantı düzenledi.

Bu toplantının amacı, Haşd El-Şabi yasası kapsamında Haşd-i Şaabi kuvvetlerinin faaliyetlerinin teşkilatlandırılmasıydı.”

El-İbadi bu toplantının Haşd-i Şaabi’nin teşkilatlandırılması ve bu kuvvetlerin doğru temeller üzerinde hareket etmesi için önemli olduğunu vurguladı. El-İbadi Haşd-i aŞabi kuvvetleri ve diğer askeri teşkilatların yaptıkları fedakarlıklara değindi ve bu kuvvetlerin Irak topraklarının teröristlerden kurtarılmasında önemli rol oynadıklarını belirtti.

Haydar El-İbadi ayrıca, “Haşd-i Şaabi kuvvetlerinin haklarını garanti altına almak bizim görevimizdir” ifadesinde bulundu.

El-İbadi sözlerine şöyle devam etti: “Biz IŞİD’i yenmenin son aşamasındayız ve nihai zafere ne kadar yaklaşırsak, bölücülük ve sorun çıkarmak için sesler de bir o kadar yükseliyor. Bizim aramızda böyle şeyler olmamalıdır. Çünkü biz bugün IŞD terör örgütüne karşı savaşta aynı safta olduğumuzu kanıtladık.

Haşd-i Şaabi kuvvetleri bütün Irak halkının temsilcisidir ve Haşd-i Şaabi kuvvetlerine ve cesur savaşçılarına hakaret edilmesine asla izin vermeyeceğiz.”

 
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER