RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Her Alanda Yoğun Saldırı Altındayız

TOBB Ekonomi Şurası’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Dikkat edin, Türkiye ne zaman güvenlik sorunlarıyla karşılaşsa döviz-faiz manipülasyonları, üreticiyi ürkütmeye yönelik taktikler zuhur ediyor. Kredi derecelendirme kuruluşlarının attığı adımın altında ne yatıyor.’ dedi. Erdoğan ayrıca ‘Bugün yaşadıklarımızı ancak Çanakkale ve Kurtuluş Savaşımızla mukayese edebiliriz. Sınırlarımızdan ekonomimize, huzurumuzdan refahımıza kadar her alanda yoğun bir saldırı altındayız.’ ifadelerini kullandı.

Her Alanda Yoğun Saldırı Altındayız
07.02.2017 © RAST HABER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB Ekonomi Şurası’nda konuştu.Konuşmasının satır başlıkları şöyle:

Yeni bir istihdam seferberliğinin başlatıldığını açıklayan Erdoğan şunları söyledi: “Ülkemizde işsizlik rakamlarının artmasının sebebi nüfustaki genç oranın yüksekliği ve kadınların iş gücüne katılımının artmasıdır.

Bugün başlatılan istihdam seferberliğine birliğinizin tüm üyelerinie etkin şekilde katılmaya davet ediyorum. Valilerimize talimat veriyorum, istihdam seferberliğine şehirlerin tamamı katılacaktır. İstihdam seferberliğinin koordinasyonunu hükümetimiz yapacaktır. Başbakanımıza sesleniyorum, belediyelerimizin de bu istihdam seferberliğine katkıda bulunmasının gereğini ifade ediyorum.

Ülkemin faiz politikasından şikayetçiyim” diyen Erdoğan “Bu faiz politikasıyla ülkem kalkınmaz. Bu faiz politikası aslında bir sömürü aracıdır. Girişimci atacağı adımları neyle atacak, alacağı düşük faizli krediyle yapacak.

Türkiye tarihin en kritik mücadelelerinden birini veriyor. Sınırlarımızdan ekonomimize kadar her alanda yoğun saldırı altındayız. Tüm terör örgütleri kullanılıyor, gizli veya açık destekleniyor. 

Bizim ne yapıp mart döneminde işsizliği aşağı çekmemiz lazım. O zaman o derecelendirme kuruluşları ne gerekçeler yazmışlar, anayasa referandumuna değinmiş sana ne. Türkiye’de anayasa oylaması yapılacak, sen kimsin ya? Hep beraber el ele vermek suretiyle gecikmeden süratle adımı atıp, eleman alımlarını başlatarak mart sonuna kadar Türkiye bu konuda ciddi bir dönüşümü yakalamış olsun.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • Haydari ;

    Bismillah
    Türkiye’ye biçilen sistemin tohumları çok eskidir. ABD ve AB devletleri Türkiye’yi bir kılıfta görmek istiyor ve bu kılıf asla tam bağımsız Türkiye öngörmüyor ki sevri yumuşak yumuşak unutmamışlar ve neydi o lozan çıkışı. Kaş yapayım derken gözden de olduk. Ekonomi baya hasır altı zarar gördü. Yani siz lozanı tersleyince bize kafa tutuyor dediler iç politika ile dış politik hatalar ve zamanlaması çok yanlış ki Yunanistan’ıda baya huylandırdık. Tıpkı suriye meselesi ve Irak ki bunlar Türkiye’ye uzun vadede zarar veriyor gereksiz noktalarda düşmanlığa götürüyor. Belki hükümet Türkiye büyüyor önüne geçiyorlar diye düşünecek lakin konutta büyümeyle iş bitmiyor. Sizin milli uçağınız, balistik füzeleriz yok, arabanız bile var mıydı? Türkiye’deki her hareketin sonuç ve amaçlarını batıda görüyor ve bakınız vatandaş aylık 400 TL doğalgaza fatura ödesin peki ya diğer zamlar, vergilerle ayakta kalıyoruz ihracat, teknoloji yatırımı ve en önemlisi ülke içi üretim alanlarının genç bireylere istihdam olanakları sunacak fırsat alanları gerekli. Tekleşmektir abd politikası baskı dayatma benim senin ideolojin inancın hareketinle ülke ilerlemiyor gerçek güç binalar dikmek değil geleceğin temellerini umud verecek zeminlerde taşımak güçlendirmekle olur vs.
    Allahumme salli ala seyyidena Muhammed ve al-i Muhammed ve accil ferecehum!

    07.02.2017 11:40 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER