RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Hizbullah: “Amerika’nın IŞİD’i Desteklediğine Dair Belgeler Var”

Hizbullah: “Amerika’nın IŞİD’i Desteklediğine Dair Belgeler Var”
19.12.2016 © RAST HABER

RASTHABER- Lübnan Hizbullah Hareketi Yürütme Konseyi Başkanı Seyyid Haşim Safiyüddin, Amerika ve Suudilerin Suriye ve Irak’a bir tehdit oluşturmak için terörist grupları korumak adına bu gruplara destek verdikleriyle ilgili olarak ellerinde belgelerin bulunduğunu açıkladı.

 Seyyid Haşim Safiyüddin, Lübnan’da hükümet kurma sürecinin hızlandırılması gerektiğini söyledi.
 
Bu bağlamda Hizbullah Yürütme Konseyi Başkanı Seyyid Haşim Safiyüddin şu ifadelerde bulundu: “Biz sürekli olarak yardım ediyor ve hükümet kurma sürecinin hızlandırılmasını istiyoruz. Çünkü bu konu bütün Lübnan’ın menfaatinedir. Şu an Lübnan’da Direnişin, kuvvetlerinin fedakarlıkları ve gücü sayesinde kimsenin onayına ihtiyacı yoktur.
 
Direnişin gücü her geçen gün Lübnan’dan Suriye’ye ve diğer bütün bölgelere kadar yayılmakta ve artmakta, stratejik silahlar, askeri güç ve taktikler bakımından ilerlemektedir.
 
Bizim Amerika, Batı ve Suudilerin IŞİD’i desteklediklerine dair elimizde güçlü belgeler bulunmaktadır. Onlar IŞİD’in Suriye’de, Irak’ta ve bütün bölgede bir tehdit olarak kalmasını istemektedir. Suudiler Yemen savaşında ağır bir yenilgiye uğramış, şimdiye kadar hiçbir hedefine ulaşamamıştır.”

IŞİD teröristleri Amerika ve Suudilerin desteği ile yıllar öncesinden şimdiye kadar özellikle Suriye ve Irak olmak üzere Batı Asya bölgesini ateşe vermişlerdir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER