RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Hizbullah Suriye’de Kalmaya Devam Edecek

Hizbullah Suriye’de Kalmaya Devam Edecek
12.01.2017 © RAST HABER

RASTHABER- Lübnan Hizbullah Hareketi Siyasi Yardımcısı Seyyid İbrahim Emin, Hizbullah güçlerinin Suriye’deki varlığının teröristler yok oluncaya dek süreceğini açıkladı.

İbrahim Emin,  dün Tahran’da El Menar Tv’ye verdiği demeçte, Hizbullah’ın Suriye’deki varlığının hedefinin, Batı’nın ve bazı bölge ülkelerinin desteğindeki  tekfirci teröristlerin  yenilgiye uğratılması olduğunu  söyledi.

Hizbullah yetkilisi, Hizbullah’ın Suriye’deki faaliyetlerinin Lübnan ve Filistin İslami Direnişi’ni destekleme çerçevesinde gerçekleştiğini belirterek; “Teröristler ve hamileri Siyonist İsrail rejimi ile direkt ilişkisi içindedirler. Bunun için onların Suriye’deki varlıklarına son verildikten sonra Hizbullah’ın Suriye’de varlığına gerek kalmayacak” dedi.

İbrahim Emin, Siyonistlerin Filistin topraklarındaki  işgal ve saldırıları ile Amerika’nın bölgede  sultaya dayalı politikaları ve bölgenin servetlerini yağmalama siyasetlerinin devam ettiğini belirterek,  bölge milletlerinin  el ele vermesiyle   bu ülkelerin Amerika’nın sultasından kurtarılması ve bağımsızlıklarına kavuşturulmasının Hizbullah’ın önemli hedeflerinden olduğunu söyledi.

Hizbullah yetkilisi, merhum Ayetullah Rafsancani’nin Filistin direnişine verdiği desteğe de işaretle,  ”İran İslam Cumhuriyeti neredeyse Filistin’e destek veren tek ülkedir ve Ayetullah Rafsancani de, Filistin’e destek veren  büyük bir insandı” dedi. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

 • haci bayazit ;

  Allah’u Ekber,
  Hizbullah bölgenin emniyeti masum ve mazlumun ümidi munafık işbirlikci zalimlerin korkulu rüyası.

  Allah’ın selamı rahmeti,
  dünyanın emniyeti islam’ın beli ve omurgası ‘maneviyatın’ merhamet ve marifet kaynağı hüseyni duruş/direniş cephesi ile masum ve mazlumların üzerine olsun.

  12.01.2017 12:45 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER