RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Husiler’den Suudi Rejime Darbe

Husiler, Salih yanlılarıyla birlikte Suudi Arabistan sınırındaki bir kasabayı ele geçirdi.

Husiler’den Suudi Rejime Darbe
12.02.2017 © RAST HABER

Suudi Arabistan sınırı yakınındaki Yemen kasabası El-Kadhah, Husiler ve Abdullah Salih yanlıları tarafından ele geçirildi.

Suudi Arabistan’ın Cizan bölgesinin güneyinde yaşanan çatışmaların ardından ele geçirilen kasabanın yanısıra, Husilerin El-Ma’afir bölgesinde de ilerleme kaydettikleri aktarıldı.

Muha kentini kaybeden Husilerin, ülkenin kuzeybatısında ilerlemekte oldukları söyleniyor.

Öte yandan Yemen halk güçleri tarafından Arabistan’ın güneyindeki  Necran şehrinde yer alan El-Hecle askeri üssü, füze saldırısı düzenlendi. Füzenin tam isabet etmesi sonucu birçok Suudi askeri öldü.

Yemen ordusu ayrıca Suudi ordusunun saldırganlıklarına misilleme amacıyla Cizan şehrinde yer alan “El-Kers”, “Ez Zagile” ve “El-Gaviye” askeri üslerini topçu birliğiyle hedef aldı.

Bu arada Yemen’de El-Kaide terör örgütünün elebaşlarından Muhsin el-Ulegi Taez eyaletinde yer alan el-Moha şehrinde çıkan bir çatışmada öldürüldü.

Bu çatışmada ayrıca Suudi rejime ait 6 tank ve zırhlı askeri  aracın imha edilmesinin yanı sıra iki tank da Yemen ordusu ve halk direniş güçlerince ganimet olarak alındı.

Öte yandan başkent Sana’nın 9. Harib bölgesiyle Mareb’in Rabia deresinde çıkan çatışmada da iki Suudi askeri öldürüldü.

Yemen ordusu ve halk direniş güçleri ayrıca “Alı Hamad” ve “En-Neşma” bölgelerinde Suudi saldırganların mevziilerini ağır top atışıyla hedef aldılar.

ajanslar

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER