RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

İbadi Sadr Yanlılarını Uyardı

Irak Başbakanı Haydar el İbadi, Sadr Hareketi lideri Mukteda el Sadr yanlılarına ülkede ‘iç savaş’ çıkarmamaları uyarısında bulundu.

İbadi Sadr Yanlılarını Uyardı
15.02.2017 © RAST HABER

İbadi, Sadr yanlılarının düzenlediği gösteriler ve beraberinde başkent Bağdat’taki şiddet olaylarının ele alındığı Bakanlar Kurulu toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısında, hükümetin öncelikli gündem maddesinin Musul’u terör örgütü IŞİD’ten kurtarma operasyonları olduğuna dikkati çekti.

‘ÖNCELİKLİ HEDEF IŞİD’

Sadr yanlılarına işaret eden İbadi, “Göstericilere, ülkeyi iç savaşla ateşe vermemeye ve en önemli hedefimiz IŞİD ile mücadeleyi unutmamaya çağırıyorum” dedi.

Gösterileri kullanan bazı gruplar olduğunu ifade eden İbadi, barışçıl gösterilerin önemine vurgu yaparak, “Güvenlik güçlerini tedirgin etmek, kentlerin kurtarılması operasyonları için harcanan çabaları olumsuz etkiler” diye konuştu.

TRUMP İLE GÖRÜŞTÜ

İbadi ayrıca, ABD Başkanı Donald Trump ile telefon görüşmesi yaptığını ifade ederek, Trump’ın IŞİD ile mücadelede Irak’a destek verdiğini vurguladığını aktardı.

Trump’a ABD’ye giriş yasağının Irak vatandaşlarını kapsamasının uygun olmadığını dile getirdiğini ifade eden İbadi, ABD Başkanının bu meselenin yeniden ele alınması sözünü verdiğini belirtti.

ajanslar

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

 • MALCOLM-XX ;

  TRUMP İLE GÖRÜŞTÜ

  İbadi ayrıca, ABD Başkanı Donald Trump ile telefon görüşmesi yaptığını ifade ederek, Trump’ın IŞİD ile mücadelede Irak’a destek verdiğini vurguladığını aktardı.

  ————-

  İRAN’IN ABD’YE KARŞI ONURLU DİK DURUŞU NERDEEEE.. , IRAK’IN İBADİSİ’NİN EZİK DURUŞU NEREDE ?!…

  AMA TÜM CÜMLE ALEMDE GÖRÜYOR Kİ ALLAH, HEP ONURLU DİK VE TAVİZSİZ DURUŞLULARA YARDIM EDİYOR VE ONLAR SONUÇTA KAZANIYORLAR HEP !!!… BU DA ALLAH’IN ONLARA BİR LÜTFUDUR, HEDİYESİDİR SANIYORUM !!!…

  İBADİ’NİN BİR ARA ABD BAŞKANI OBAMA’NIN ETRAFINDA TOKALAŞABİLMEK İÇİN NASIL DA EZİK EZİK YANAŞTIĞINI AMA OBAMA’NIN ONA ELİNİ DAHİ VERMEYİ ESİRGEDİĞİNİ HALA UNUTMUŞ DEĞİLİZ ; YAZIK GERÇEKTEN !!!…

  HER MİLLET , LAYIK OLDUĞU YÖNETİCİLERLE Mİ YÖNETİLİYOR NEDİR ?!… IRAK’DA BİR ŞEYLER EKSİK AMA NEDİR BU EKSİK OLAN KISIM, GERÇEKTEN ÇÖZEBİLMİŞ DEĞİLİM ! BİR DURUŞ EKSİKLİĞİ KESİN VAR Kİ, IRAK’DAKİ SADDAM TARAFTARLARI OLAN AZGINLAR VE IŞİD, EL KAİDE ALÇAKLARI ORADA AT OYNATABİLECEK BİR ZEMİN BULABİLİYORLAR DEMEK Kİ ?!… YANİ ORADA ZAYIF DURUŞLU MUHAMMEDİ MÜSLÜMANLARIN DİŞLERİNİ SAYMIŞ OLAN BİRİLERİ VAR DEMEK Kİ IRAK’TA ?!…

  15.02.2017 8:14 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER