RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

İmam Hamanei Ayetullah Rafsancani İçin Taziye Mesajı Yayımladı

İmam Hamanei Ayetullah Rafsancani İçin Taziye Mesajı Yayımladı
09.01.2017 © RAST HABER

RASTHABER-İmam Hamanei, İran eski Cumhurbaşkanı ve Düzeninin Yararını Teşhis Konseyi Başkanı Ayetullah Haşimi Rafsancani’nin vefatı dolayısıyla taziye mesajı yayımladı.

İmam Hamanei’nin taziye mesajı şu şekilde:

“Bismillâhirrahmanirrahim

İnna Lillahi ve İnna İleyhi Raciun

Çok büyük üzüntü ile eski arkadaşım ve İslam hareketi döneminde yoldaşımız olan ve İslam Cumhuriyeti döneminde uzun yıllarca yakın emektaşım Hüccetül İslam vel Müslimin Şeyh Ekber Haşimi Rafsancani’nin ani ölüm haberini aldım. 59 yıllık bir dava arkadaşını kaybetmek zor ve üzüntülü. Bu uzun zaman içinde ne kadar zorluğu ve sıkıntıyı beraber geçirdik.

Onun dehası ve benzersiz samimiyeti, onunla iş arkadaşı olan tüm insanlar için ve özellikle benim için güvenilesi bir dayanaktı. Bu uzun yıllarda farklı görüşlerimiz ve içtihatlarımız bizim arkadaşlığımıza bir zarar vermemiştir.

Özellikle son yıllarda bazı sinsi hareketler, çok büyük ciddiyetle bizim aramızdaki farklı görüşleri kendileri yararına kullanma peşindeydiler. Ama onun bana karşı olan kişisel derin muhabbetinde hiçbir eksiklik olmadı. O İslam İnkılabı’nın zahmetlerine katlanmış ve acılar çekmiş birinci kuşağının çok az benzeri olan örneklerindendir.

Haşimi kadar uzun yıllar boyunca benimle bu kadar ortak tecrübeye sahip olan, yokuş ve inişlerde birlikte olan birini tanımıyorum…

Şimdi bu koca davacı, büyük çabalar ve çeşitli eylemlerle dolu bir dosya ile ilahi musahabenin huzurundadır. Bu biz İslam Cumhuriyeti yetkililerinin hepsinin alın yazısıdır. Kalbimin en samimi duygularıyla Allah’tan, mağfiret, rahmet ve af diliyorum ve saygın eşine, çocuklarına, kardeşlerine ve diğer geride kalanlara başsağlığı diliyorum.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER