RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

İmam Mehdi’nin (a.f) Doğum Günü Münasebetiyle Iğdır’da program düzenlendi/FOTO

RASTHABER-İmam Mehdi (a.f)’ın Doğum Günü Münasebetiyle Iğdır’da program düzenlendi.

İmam Mehdi(a.f)’in 1181. Doğum Günü Münasebetiyle Alyans Düğün Salonunda kutlama programı düzenlendi.

Iğdır Ehl-i Beyt Alimleri Derneği tarafından tertip edilen programa Iran’dan gelen Seyyid Ali Hamaney’in İran Azerbaycanı temsilcisi ve Zencan Cuma İmamı Ali Hatemî, yine Seyyid Ali Hamaney’in Asya Kıtası temsilcisi Fellah Nejat, ünlü meddah Şehruz Habibî, İranlı ilahi grubu, Akp Elazığ Milletvekili Sermin Balık, Iğdır Valisi Davut Haner, Iğdır Emniyet Müdürü Yüksel Babal, EHLADER Başkanı Hasan Kanaatlı, Iğdır Ehl-i Beyt Alimleri Derneği Başkanı Behlül Salmanlı, Almanya İmam Ali (a.s) Müessesesi Başkanı Ali Hücceti, Almanya İmam Rıza (a.s) Müessesesi Başkanı Sebahattin Türkyılmaz, Din Alimleri, Siyasi parti temsilcileri ve Iğdır halkı katıldı.

Kutlama Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Açılış konuşmasını yapan Iğdır Ehl-i Beyt Alimleri Derneği Başkanı Behlül Salmanlı, Programa katılan misafirlerin duyarlılığı ve birlikteliğinin İslam’a zarar vermek isteyenlere, ayrılık yaratmaya çalışanlara güzel bir ders olduğunu belirtti.

Vali Davut Haner yaptığı konuşmada, Iğdır halkının yüz yıllardır birlikte yaşadığını ve ayrılıkçı kimselere fırsat verilmediğini belirterek aynı zamanda hepimizin Imam Mehdiyi beklediğini ama Allah’in emirlerine itaat ettigimiz vakit Imam Mehdi’nin işini kolaylaştıracağımızı belirtti.

Almanya İmam Ali (a.s) Müessesesi Başkanı Muhammed Mücahidi, Şia ve Sünni vahdetine dikkat çekerek Imam Mehdi’yi beklemenin bu birlikteliği perçinleştireceğini ve müstekbir güçlere Müslümanları bölmek için fırsat verilmeyeceğini belirtti.

Seyyid Ali Hamaney’in İran Azerbaycanı temsilcisi ve Zencan Cuma İmamı Ayetullah Ali Hatemî, İmam Mehdi (a.f)’i beklemenin en önemli göstergesi insanın kendisini düzeltmesidir diyerek İmam Mehdi (a.f)’den “Kim kendini düzelterek beklerse ben onu ziyaret ederim” hadisini misafirlere aktararak konuşmasını tamamladı.

Almanya İmam Rıza (a.s) Müessesesi Başkanı Sebahattin Türkyılmaz, Imam Mehdiyi beklemenin sosyal, ekonomik, toplumsal bir bekleyiş olduğunu belirterek İmamı beklemede ki farklı yöntemleri dile getirdi.

Ehlader başkanı Hasan Kanaatlı günün anlamına dair kısa bir konuşmanın ardından verilen ihsanlarin kabulu için dua ederek konuşmasını sonlandırdı.

Verilen ikramlar ve katılımcıların çektirdiği hatıra fotoğrafı ardından program sonlandırıldı.

 

1790054 

01 Haziran 2015 - 16:06 'de eklendi ve 1539 kez görüntülendi.
Etiketler :
ABD’li Senatör McCain, Türkiye’de ABD’li Senatör McCain, Türkiye’de
Doğalgaz Patlaması: 7 Yaralı Doğalgaz Patlaması: 7 Yaralı
ABD İstihbaratı Büyükelçimizi Dinledi ABD İstihbaratı Büyükelçimizi Dinledi
Dünyada 6 Yıl Sonra Bir İlk Dünyada 6 Yıl Sonra Bir İlk
NFL Oyuncusu Bennett: Kendimi İsrail’e Kullandırmayacağım NFL Oyuncusu Bennett: Kendimi İsrail’e Kullandırmayacağım
Iğdır’da Yolcu Otobüsleri Çarpıştı: 6 Kişi Hayatını Kaybetti Iğdır’da Yolcu Otobüsleri Çarpıştı: 6 Kişi Hayatını Kaybetti
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ