RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

İngiltere ve Amerika Yemen’de Siyasi Bir Çözüm İstemiyor

Yemen siyasi konular uzamanı, Körfez ülkelerine hâkim olan hanedanların yıkıma doğru sürüklendiğini vurguladı.

İngiltere ve Amerika Yemen’de Siyasi Bir Çözüm İstemiyor
31.12.2016 © RAST HABER

RASTHABER- Yemen siyasi konular uzmanı Seyyid Sadık El-Şerifi Tesnim Habere verdiği röportajda Yemen savaşındaki son duruma değindi ve şunları söyledi: “Mevcut aşamada Yemen’de siyasi bir çözüme dair hiçbir ortam görünmüyor. Çünkü bu alandaki planlar bölgeye tamahları olan Amerika ve İngiltere tarafından sunuluyor. Bu ülkeler Arap ülkelerinin bağımsızlık kazanmasını istemiyor ve bu bölgelere hâkim olan rejimlerin iç ve dış siyasetlerini yönlendirmede bile bir rol oynayamaması için kendilerinin uşağı olarak kalması için çalışıyorlar.

Amerika, İngiltere ve Siyonist Rejim, bölgede cinayetlerin ve kargaşanın devam etmesini istiyor. Onlar birlikte, barış içerisinde ve istikrarlı bir hükümet yapısı planını desteklemeyeceklerdir. Amerika ve İngiltere bu günlerde siyasi bir çözüm için planlar sunuyor ve kendilerini barışçıl bir çözüme ulaşmak isteyen kişilermiş gibi gösteriyorlar ama aynı zamanda ülkenin alt yapısını yıkması için de Suudilere silah veriyorlar.

Yemen’de dahili olarak siyasi bir çözüm yolu bulunmaktadır ve bana göre öncelik de bu konu olmalıdır. Yani dahili bir siyasi çözüm için çaba gösterilmelidir. Çünkü işgalcilerin bize karşı düzenledikleri saldırılar, Yemen kaynaklarını çalma çabaları ve tekfirci hareketlerin desteklenmesi karşısındaki tek çözüm yolu iç bir siyasi çözüm yoludur.

Arabistan ve müttefikleri kendi başlarına aldıkları kararla Yemen’e karşı savaş başlatmışlardır ve savaş meydanlarında da yalnız değillerdir. Dünya müstekbirleri her zaman onların yanındadır ve onların çeşitli ülkelerdeki uşakları Yemen’de bulunmaktadır. Eğer sadece Al-i Suud ve Al-i Halife savaşa katılmış olsalardı bu savaş çok uzun bir süre önce sona ermiş olacaktı. Birçok tekfirci grup ve Siyonistler ve hatta Birleşmiş Milletlerin kukla güvenlik şirketleri de Yemen savaşına katılmıştır.

Suudiler Yemen’de tıkanıp kalmış ve çok ağır darbeler yemiştir ve artık onların bir dönüşü yoktur. Şu an bütün hareketleri halkı aldatmaya çalışmaya yöneliktir ve yokuş aşağı sürüklenmektedirler. Bu savaş çok sayıda Yemen evladının ölümüne neden olmuştur ve bizim milletimiz kesinlikle evlatlarının intikamını alacaktır. Bizim milletimizin intikamı, Körfez Ülkelerinin uzun bir süre güvenlik ve istikrar görmemesine neden olacaktır.

Bu bölgeye hâkim olan hanedanlar bu savaşın hükümetlerini sonlandıracağını ve onları devireceğini anlamalıdır. İslam Dünyasında dökülen birçok kan onların boynundadır. Edinilen bilgilere göre bu ülkeler şimdiye kadar Yemen savaşı için 2 trilyon dolar harcamıştır ve onların bu paraları boşa harcadıkları söylenebilir. Aynı zamanda Halep’teki bütün çabaları da yenilgiye maruz kalmış ve oradan da kovulmuşlardır ve Yemen’de de yenilgiyle karşı karşıya kalacaklardır”

 
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER