RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Irak Başbakanından Suudi Rejime Sert Tepki

Irak Başbakanından Suudi Rejime Sert Tepki
28.12.2016 © RAST HABER

RASTHABER- Irak Başbakanı Haydar El İbadi, Arabistan Dışişleri Bakanı’nın Irak Halk Güçleri Haşd-i Şaabi’yle ilgili yaptığı açıklamalara tepki göstererek söz konusu açıklamaları Irak’ın içişlerine müdahale olarak niteledi.

Irak Başbakanı Haydar El İbadi,  dün Arabistan Dışişleri Bakanı’nın açıklamasına tepki göstererek; Arabistan’ın Irak’ta  gerginliğin sürmesine dair siyasetlerinin kabul edilemez olduğunu belirtti ve Suudi rejiminin kendi iç sorunlarını  Bağdat’a taşımaması gerektiğini söyledi.

Haşd-i Şaabi komutanlarından Casım El Cezairi de,  Arabistan Dışişleri Bakanı’nın açıklamasına tepki göstererek,  Haşd-i Şaabi’nin bir  güvelik birimi olduğunu ve Irak hükümetinin komutasında faaliyet gösterdiğini belirterek aslında Suudi rejiminin Irak’ta kanunsuz girişimlerde bulunduğunu ve bu durumun Suudi rejiminin Irak’a yönelik düşmanlığını gösterdiğini söyledi.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil El-Cübeyr, Irak Halk Güçleri’ni “taifeci bir güç” şeklinde nitelemiş ve bu güçlerin Irak’ın güvenliğini ve birliğini tehdit ettiğini iddia etmişti.  

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER