RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

İran’dan ABD’ye Cevap: Hava Savunma Tatbikatı Başladı/FOTO

RASTHABER- İran’da 5 gün süren hazırlık aşamasının ardından Devrim Muhafızları Hava Savunma Komutanlığı tarafından “Velayet saygınlığının savunucuları” adıyla hava savunma tatbikatı başlatıldı.  

Söz konusu tatbikat bu sabah “tüm saldırılara hazırız”,  “yaptırımları kınıyoruz”  ve “inkılap iktidarı” sloganlarıyla 35 kilometrelik  ortak kullanım alanı Semnan’da başladı. 

Tatbikat sıcak ve soğuk olmak üzere 2 aşama olarak uygulacak. Bu aşamalarda radar sistemleri, çeşitli menzillere sahip yerli füzeler, kontrol ve yönetim merkezleri ve sanal savaş denenecek.

Hava savunma sistemleri, radar, elektronik harp sistemleri ve yerli üretim füzelerin deneneceği tatbikatın 5 gün süreceği belirtildi.

Devrim Muhafızları Ordusu Hava-Uzay Birimi Komutanı, nükleer bilim ve füze alanındaki gelişmelerin İran’ın milli güvenliğiyle alakalı olduğunu anlatarak, düşmanın hata yaptığı taktirde gürültülü füzelerin hedefi olacağını açıkladı.

İran Devrim Muhafızları Ordusu Hava-Uzay Birimi Komutanı Tuğgeneral Emir Ali Hacizade, “Velayet Sahası Savunucuları” tatbikatının zirvesinde, bu tatbikatın 35 bin kilometrekare genişliğe sahip bir çölde gerçekleştiğini açıkladı.

General Hacizade, tamamen İran yapımı sistemler ve teçhizatların kullanılmasının bu tatbikatın en önemli özelliklerinden biri olduğuna değinerek, “Allah’ın yardımı ve İran İslam Cumhuriyeti evlatlarının çabasıyla düşmanların uyguladığı askeri savunma alanındaki yaptırımlar ortadan kaybolmuştur” ifadelerini kullandı. General Hacizade, ayrıca bu tatbikatta ilk kez uçaktan ateşlenen bombalar radar sistemlerimiz tarafından başarıyla takip edildiğini belirtti.

Devrim Muhafızları Ordusu Hava-Uzay Birimi Komutanı, bazı ABD’li yetkililerin İran’ı tehdit etmelerine ilişkin  şu açıklamalarda bulundu: “Biz kendi olanaklarımıza dayanarak hiçbir zaman düşmana bağlı kalamadık. Nükleer bilim ve füze alanındaki gelişmeler bizim milli güvenliğimizle alakalıdır ve eğer düşman bu konuda bir hata yaparsa gürültülü füzelerimizin hedefinde olacaktır.”

f483e69e-d16b-4ea4-88a9-4e02aa2e796b-1

04 Şubat 2017 - 11:43 'de eklendi ve 292 kez görüntülendi.
Suudi Rejim Yemen’de İşlediği Cinayetler Sebebiyle Hesap Vermeli Suudi Rejim Yemen’de İşlediği Cinayetler Sebebiyle Hesap Vermeli
Anayasa Değişikliği Sorunları Çözmüyor Anayasa Değişikliği Sorunları Çözmüyor
Yüz Binlerce Yemenli Suudi Rejimi Protesto Etti Yüz Binlerce Yemenli Suudi Rejimi Protesto Etti
El Bab’da Patlama El Bab’da Patlama
‘Kürt Devleti’ İddialarına Tepkiler: “Emperyalizmin Planı” ‘Kürt Devleti’ İddialarına Tepkiler: “Emperyalizmin Planı”
Hamas Gazze’deki Sınır Kapısını Kapattı Hamas Gazze’deki Sınır Kapısını Kapattı
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • Anti-Yezid ;

    Yaşasın devrim Muhafızları (!) Iran diğer müslüman olarak geçinen ülkeler gibi boyun eğmiyor (!) Füzen olmazsa, bağımlıysan kölesin demektir (!) Örneğin Türkiye (!) Herşey dışardan geliyor(!) Buğday bile dışardan(!) Yaşasın IRAN (!) Yaşasın Imam Mehdi’nin Ordusu/Devrim Muhafızları(!)

    04.02.2017 2:10 pm
SON DAKİKA HABERLERİ