RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

İran’dan ABD’ye Cevap: Hava Savunma Tatbikatı Başladı/FOTO

RASTHABER- İran’da 5 gün süren hazırlık aşamasının ardından Devrim Muhafızları Hava Savunma Komutanlığı tarafından “Velayet saygınlığının savunucuları” adıyla hava savunma tatbikatı başlatıldı.  

Söz konusu tatbikat bu sabah “tüm saldırılara hazırız”,  “yaptırımları kınıyoruz”  ve “inkılap iktidarı” sloganlarıyla 35 kilometrelik  ortak kullanım alanı Semnan’da başladı. 

Tatbikat sıcak ve soğuk olmak üzere 2 aşama olarak uygulacak. Bu aşamalarda radar sistemleri, çeşitli menzillere sahip yerli füzeler, kontrol ve yönetim merkezleri ve sanal savaş denenecek.

Hava savunma sistemleri, radar, elektronik harp sistemleri ve yerli üretim füzelerin deneneceği tatbikatın 5 gün süreceği belirtildi.

Devrim Muhafızları Ordusu Hava-Uzay Birimi Komutanı, nükleer bilim ve füze alanındaki gelişmelerin İran’ın milli güvenliğiyle alakalı olduğunu anlatarak, düşmanın hata yaptığı taktirde gürültülü füzelerin hedefi olacağını açıkladı.

İran Devrim Muhafızları Ordusu Hava-Uzay Birimi Komutanı Tuğgeneral Emir Ali Hacizade, “Velayet Sahası Savunucuları” tatbikatının zirvesinde, bu tatbikatın 35 bin kilometrekare genişliğe sahip bir çölde gerçekleştiğini açıkladı.

General Hacizade, tamamen İran yapımı sistemler ve teçhizatların kullanılmasının bu tatbikatın en önemli özelliklerinden biri olduğuna değinerek, “Allah’ın yardımı ve İran İslam Cumhuriyeti evlatlarının çabasıyla düşmanların uyguladığı askeri savunma alanındaki yaptırımlar ortadan kaybolmuştur” ifadelerini kullandı. General Hacizade, ayrıca bu tatbikatta ilk kez uçaktan ateşlenen bombalar radar sistemlerimiz tarafından başarıyla takip edildiğini belirtti.

Devrim Muhafızları Ordusu Hava-Uzay Birimi Komutanı, bazı ABD’li yetkililerin İran’ı tehdit etmelerine ilişkin  şu açıklamalarda bulundu: “Biz kendi olanaklarımıza dayanarak hiçbir zaman düşmana bağlı kalamadık. Nükleer bilim ve füze alanındaki gelişmeler bizim milli güvenliğimizle alakalıdır ve eğer düşman bu konuda bir hata yaparsa gürültülü füzelerimizin hedefinde olacaktır.”

f483e69e-d16b-4ea4-88a9-4e02aa2e796b-1

04 Şubat 2017 - 11:43 'de eklendi ve 205 kez görüntülendi.
Suriye’de Son Durum Suriye’de Son Durum
BM’den Yemen Uyarısı BM’den Yemen Uyarısı
El-Cübeyr’in Irak Ziyaretinin Arkasında Trump’ın Yeni Ortadoğu Planı mı Var? El-Cübeyr’in Irak Ziyaretinin Arkasında Trump’ın Yeni Ortadoğu Planı mı Var?
Bahreyn’deki Şiddetin Artmasında Amerika ve İngiltere’nin Rolü Bahreyn’deki Şiddetin Artmasında Amerika ve İngiltere’nin Rolü
Azerbaycan Alimleri Sardar Hacıhasanlı’nın Tutuklanmasına Tepki Gösterdi Azerbaycan Alimleri Sardar Hacıhasanlı’nın Tutuklanmasına Tepki Gösterdi
Yemen Ulusal Kurtuluş Hükümetinin Yemen Krizinin Çözüm Planı Yemen Ulusal Kurtuluş Hükümetinin Yemen Krizinin Çözüm Planı
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • Anti-Yezid ;

    Yaşasın devrim Muhafızları (!) Iran diğer müslüman olarak geçinen ülkeler gibi boyun eğmiyor (!) Füzen olmazsa, bağımlıysan kölesin demektir (!) Örneğin Türkiye (!) Herşey dışardan geliyor(!) Buğday bile dışardan(!) Yaşasın IRAN (!) Yaşasın Imam Mehdi’nin Ordusu/Devrim Muhafızları(!)

    04.02.2017 2:10 pm
SON DAKİKA HABERLERİ