RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

İran’ın Suriye’deki Varlığı Suriye Yönetiminin İsteği

İran’ın Suriye’deki Varlığı Suriye Yönetiminin İsteği
05.01.2017 © RAST HABER

İran İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik Komisyonu Başkanı Alaaddin Burucerdi, İranlı müsteşarların Suriye’de varlığının, Suriye’nin hakimiyetinin çiğnenmesi ve Suriye’nin içişlerine müdahale anlamında olmadığını söyledi.

Burucerdi, Suriye’ye düzenlediği ziyaret kapsamında Şam’da başta Suriye cumhurbaşkanı Beşar Esad olmak üzere bir çok Suriyeli yetkiliyle temaslarını sürdürürken, İran’ın Suriye’deki varlığının Suriye yönetiminin isteği ve Suriye hükümetinin terörizmle mücadelede işbirliği için koordinesi  çerçevesinde olduğunu söyledi. 

Suriye topraklarından çıkması gerekenlerin bu ülke topraklarına izinsiz girenler olduğunu belirten Burucerdi, İran’ın Suriye ile terörizmle mücadele konusundaki işbirliğini stratejik nitelerken İran İslam Cumhuriyetinin, bölgenin güvenliği ve sebatını bozmaya dayalı her türlü girişime  karşı çıkacağını söyledi.  

Burucerdi bu arada dün Suriye cumnurbaşkanı Beşar Esad’la yaptığı görüşmede bölgesel gelişmelere dair ve özellikle de Suriye konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Burucerdi ayrıca Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim ve Suriye Meclis Başkanıyla da görüştü.  

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER