RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

IŞİD ‘‘Alman Rehineye’’ Kendi Eliyle Kendi Mezarını Kazdırdı / FOTO

Tekfirci terör örgütü IŞİD’in elinde rehine olarak tutulan 70 yaşında ki Alman vatandaşı ‘‘Jurgen Kantner’’ hayatının son anlarını yaşadığını söyledi.

Tekfirci terör örgütü IŞİD’in kollarından olan ‘‘Ebu Seyyaf’’ adlı terör grubu, elinde rehine olarak tuttuğu Alman vatandaşının kendi mezarını kazarken çekilmiş görüntülerini paylaştı.

Paylaşılan fotoğraflarda da görüldüğü üzere ‘‘Jurgen’’ kendi eliyle kazdığı mezarın içinde, Alman bayrağı üzerine ‘‘hayatımın son anları’’ yazılan bir yazıyla görünüyor.

Tekfirci terör örgütü IŞİD’in Güney Doğu Asya’da ki müttefiki olan terör örgütü, geçen ay Alman vatandaşın serbest kalması için 500 milyon peso (10 Milyon dolardan fazla) fidye istemişti.

Ebu Seyyaf terör örgütü lideri ‘‘Habsi Msaya’’ bu miktarın Alman rehinenin özgür bırakılması için talep etmişti, fakat istenilen fidye için tarih belirlememişti.

Görüntülerde, tekfirci teröristlerin ‘‘Jurgen Kantner’’a idam elbisesi olan turuncu renkli tulumlar giydirdiği ve IŞİD bayraklarının yer aldığı sahneler görünüyor.

Ebu Seyyaf terör örgütü fidye, korsanlık ve insan kaçakçılığıyla meşhur olan bir örgüt. Örgüt, şimdiye kadar rehineler için istenilen fidyelerin ödenmemesinden dolayı, birçok rehinenin başını bedeninden ayırarak katletti.

Ebu Seyyaf terör örgütü, 5 Malezyalı ve Almanya, Hollanda, Endonezya, Filipinler ve Vietnam gibi ülkelerden de 17 rehineyi elinde tutsak olarak bulundurmakta.

Tekfirci terör örgütü IŞİD’in uzak doğu kolu olan ve Güney Filipin’de faaliyet gösteren örgüt, edinilen bilgiye göre; son 6 ay içerisinde kaçırdığı rehineler sayesinde, 7 milyon 300 bin dolar fidye elde etmiş.

Rehinelerin kurtarılması için ödenen fidyeler, Ebu Seyyaf terör örgütünün daha da silahlanmasına yardımcı oluyor.

abna

31 Aralık 2016 - 17:32 'de eklendi ve 420 kez görüntülendi.
Etiketler :
BMGK’da ABD Saldırılarıyla İlgili Özel Toplantı Yapılmasını İstiyoruz BMGK’da ABD Saldırılarıyla İlgili Özel Toplantı Yapılmasını İstiyoruz
Kuzey Kore’den ABD ve Güney Kore’ye Tehdit Kuzey Kore’den ABD ve Güney Kore’ye Tehdit
Galatasaray ve Başsavcılık’tan Dursun Özbek Açıklaması Galatasaray ve Başsavcılık’tan Dursun Özbek Açıklaması
Ispanak Yaprağından Kalp Dokusu Yaptılar Ispanak Yaprağından Kalp Dokusu Yaptılar
Lieberman: Hamas’a Karşı Yeni Politika Sergiliyoruz Lieberman: Hamas’a Karşı Yeni Politika Sergiliyoruz
İki Yıldır Devam Eden Yemen Savaşının “Çocuk Bilançosu” İki Yıldır Devam Eden Yemen Savaşının “Çocuk Bilançosu”
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ