RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

IŞİD ‘‘Alman Rehineye’’ Kendi Eliyle Kendi Mezarını Kazdırdı / FOTO

Tekfirci terör örgütü IŞİD’in elinde rehine olarak tutulan 70 yaşında ki Alman vatandaşı ‘‘Jurgen Kantner’’ hayatının son anlarını yaşadığını söyledi.

Tekfirci terör örgütü IŞİD’in kollarından olan ‘‘Ebu Seyyaf’’ adlı terör grubu, elinde rehine olarak tuttuğu Alman vatandaşının kendi mezarını kazarken çekilmiş görüntülerini paylaştı.

Paylaşılan fotoğraflarda da görüldüğü üzere ‘‘Jurgen’’ kendi eliyle kazdığı mezarın içinde, Alman bayrağı üzerine ‘‘hayatımın son anları’’ yazılan bir yazıyla görünüyor.

Tekfirci terör örgütü IŞİD’in Güney Doğu Asya’da ki müttefiki olan terör örgütü, geçen ay Alman vatandaşın serbest kalması için 500 milyon peso (10 Milyon dolardan fazla) fidye istemişti.

Ebu Seyyaf terör örgütü lideri ‘‘Habsi Msaya’’ bu miktarın Alman rehinenin özgür bırakılması için talep etmişti, fakat istenilen fidye için tarih belirlememişti.

Görüntülerde, tekfirci teröristlerin ‘‘Jurgen Kantner’’a idam elbisesi olan turuncu renkli tulumlar giydirdiği ve IŞİD bayraklarının yer aldığı sahneler görünüyor.

Ebu Seyyaf terör örgütü fidye, korsanlık ve insan kaçakçılığıyla meşhur olan bir örgüt. Örgüt, şimdiye kadar rehineler için istenilen fidyelerin ödenmemesinden dolayı, birçok rehinenin başını bedeninden ayırarak katletti.

Ebu Seyyaf terör örgütü, 5 Malezyalı ve Almanya, Hollanda, Endonezya, Filipinler ve Vietnam gibi ülkelerden de 17 rehineyi elinde tutsak olarak bulundurmakta.

Tekfirci terör örgütü IŞİD’in uzak doğu kolu olan ve Güney Filipin’de faaliyet gösteren örgüt, edinilen bilgiye göre; son 6 ay içerisinde kaçırdığı rehineler sayesinde, 7 milyon 300 bin dolar fidye elde etmiş.

Rehinelerin kurtarılması için ödenen fidyeler, Ebu Seyyaf terör örgütünün daha da silahlanmasına yardımcı oluyor.

abna

31 Aralık 2016 - 17:32 'de eklendi ve 274 kez görüntülendi.
Etiketler :
Yunanistan: Türkiye Bizi Irak veya Suriye Zannetmesin! Yunanistan: Türkiye Bizi Irak veya Suriye Zannetmesin!
Rusya’nın Suriye Raporu Rusya’nın Suriye Raporu
Erdoğan-Trump Görüşmesinin Tarihi Belli Oldu Erdoğan-Trump Görüşmesinin Tarihi Belli Oldu
Fethullah Gülen’e En Yakın İsimlerden Biri Yakalandı Fethullah Gülen’e En Yakın İsimlerden Biri Yakalandı
Selahattin Demirtaş 5 Ay Hapse Çarptırıldı Selahattin Demirtaş 5 Ay Hapse Çarptırıldı
Hollande: Bizim için Kürdistan’ın Güvenliği Her Şeyden Önemli Hollande: Bizim için Kürdistan’ın Güvenliği Her Şeyden Önemli
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ